ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Відважні мандрівники роману Ж. Берна «П’ятнадцятирічний капітан»

I.       Популярність романів Ж. Берна серед юних читачів. (Романами французького письменника Ж. Берна (1828—1905) зачитуються юні читачі у всьому світі. Ці романи захоплюють романтикою мандрів, дивовижними пригодами, мужніми героями.)

II.     Дік Сенд — головний герой роману «П’ятнадцятирічний капітан».

1.     Дитинство Діка. (Сирота, який виріс у дитячому будинку. Обдарований хлопчик, у чотири роки навчився читати, писати й рахувати. У вісім ро­ків пішов юнгою на корабель. Каліфорнійський судовласник Джеймс Уел- дон, якому хлопчина прийшовся до вподоби, віддав Діка до школи у Сан- Франциско.)

2.     Місце Діка на шхуні «Пілігрим». (Спочатку Дік — новачок-матрос, а коли китобої відпливли на полювання, то на цей час капітан Халл призначив Діка старшим на кораблі. Після загибелі Халла та матросів Дікові довелося стати капітаном «Пілігрима».)

3.     Бідвага п’ятнадцятирічного капітана. (У свої 15 років Дік Сенд не побояв­ся взяти на себе управління кораблем і водночас відповідальність за життя людей, що перебували на борту його корабля. І якби не підступність Не- горо, Дік напевне зміг би привести шхуну до американського берега.)

4.     Дік Сенд — надійний товариш. (Потрапивши з вини Негоро та Гарріса у не­волю, Дік Сенд мужньо зносить тяжкі умови невільництва. Та більш ніж за себе, хлопець переймався долею місіс Уелдон та маленького Джека. Сенд не залишає надії на втечу та повернення до Америки разом зі своїми друзями.)

III.     Команда «Пілігрима». (Команда «Пілігрима» складалася з капітана Халла та п’яти матросів. Капітан Халл — один із найвправніших гарпунерів флотилії, на його судні завжди панував бездоганний лад. Його матроси були досвідче­ними мореплавцями, які не боялися йти назустріч небезпеці. Команда жила як одна дружна сім’я. Та останнє полювання виявилося для неї фатальним: заги­нула вся команда китобійної шлюпки.)

IV.     Пасажири «Пілігрима». (Місіс Уелдон, п’ятирічний Джек, кузен Бенедикт, стара нянька Нен мужньо долали всі перешкоди під час цієї небезпечної ман­дрівки, ніколи не скаржилися на труднощі. П’ятеро негрів, що опинилися на «Пілігримі» випадково, виявилися надійними товаришами, в усьому допома­гали юному капітанові і на морі, і на суші.)

V.       Чим приваблюють мене герої роману Ж. Берна «П’ятнадцятирічний капітан»? (Бідважні мандрівники, насамперед Дік Сенд, приваблюють мене тим, що вони не пасують перед труднощами, сміливо зустрічають небезпеку та перема­гають її, крім того вони вірні товариші.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 162 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz