ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Історія створення роману Д. Дефо «Жипя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

За своє довге життя Д. Дефо написав багато книг. Але жодна з них не мала та­кого успіху, як «Пригоди Робінзона Крузо».

До написання роману Д. Дефо підштовхнула зустріч з Олександром Селкір- ком — штурманом судна «П’ять портів». Він і розповів Дефо свою дивовижну істо­рію. Селкірк посварився на кораблі з капітаном, і той висадив його на незаселений острів поблизу берегів Чилі. Там він прожив чотири роки і чотири місяці, харчую­чись м’ясом кіз та черепах, фруктами й рибою. Спочатку Селкіркові було сутужно, але пізніше він навчився розуміти природу, опанував і пригадав чимало ремесел.

Одного разу до цього острова пристав бристольський корабель «Герцог» під командуванням Вудса Роджерса, який і забрав на свій борт Олександра Селкірка.

Усі розповіді Селкірка Роджерс записав до суднового журналу. Коли ці записи були оприлюднені, про Селкірка заговорили у Лондоні, як про диво.

Д. Дефо використав розповіді про пригоди штурмана і написав свій роман про Робінзона Крузо. Сім разів автор змінював подробиці життя героя на острові. Він переніс острів із Тихого океану до Атлантичного, а час дії приблизно на п’ятдесят років відсунув у минуле. Письменник також збільшив термін перебування свого героя на острові у сім разів. До того ж він подарував йому зустріч із вірним дру­гом і помічником — з тубільцем П’ятницею.

Пізніше Д. Дефо написав продовження першої книги — «Подальші пригоди Робінзона Крузо». У цій книзі письменник розповідає про те, як його герой по­трапив до Росії. Робінзон Крузо почав знайомитися з Росією в Сибіру. Там він побував на Амурі. А до цього Робінзон мандрував по всьому світу, побував на Філіппінах, у Китаї, переплив Атлантичний, Тихий, Індійський океани.

Роман Д. Дефо «Пригоди Робінзона Крузо» справив значний вплив на розви­ток світової літератури. Він започаткував новий жанр — «робінзонаду». Саме так називають будь-який опис пригод на незаселеній землі. Книгу Д. Дефо багато ра­зів наслідували. У Робінзона з’явилося багато двійників. Він мав різні імена, був і данцем, і греком, і шотландцем. Читачі різних країн чекали від письменників творів, не менш захоплюючих, ніж книга Д. Дефо. Так одна книга породила цілу низку інших літературних творів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 175 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz