ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Тільки сміливим підкоряються моря» (за романом Ж. Берна «П’ятнадцятирічний капітан»)

Головний герой роману «П’ятнадцятирічний капітан» — Дік Сенд. Він був си­ротою, виріс у дитячому будинку. Хлопчик був дуже обдарованим. У чотири роки він навчився читати, писати й рахувати. Ще змалечку його вабило море. У вісім років він пішов юнгою на корабель, який плавав у південних морях. Тут він став навчатися моряцького ремесла. Офіцери залюбки ділилися своїми знаннями та досвідом із допитливим, здібним хлопцем.

Згодом капітан Халл познайомив відважного хлопця з каліфорнійським суд­новласником Джеймсом Уелдоном. Той зацікавився сиротою і віддав Діка до школи в Сан-Франциско. У школі Дік особливо захоплювався географією та іс­торією подорожей.

На китобійній шхуні «Пілігрим» Дік був матросом. Адже справжній моряк по­винен добре знати і китобійний промисел. Дік був щасливий, що вирушив у пла­вання на судні свого благодійника Джеймса Уелдона. Кораблем командував його покровитель капітан Халл.

Робота моряка підготувала хлопця до життєвої боротьби. У п’ятнадцять років він уже міг брати на себе відповідальність і доводити до кінця свої задуми.

На борту «Пілігрима» також перебували місіс Уелдон, її маленький син Джек, ісузен Бенедикт. Пізніше у відкритому океані на уламках судна «Пілігрим» піді­брав п’ятьох негрів. Приємне життя на шхуні перервав трагічний випадок. Капі­тан Халл, боцман і матроси загинули під час полювання на кита.

На борту «Пілігрима» залишився лише один моряк — Дік Сенд, п’ятнадцяти­річний новачок. Тепер він став капітаном. Юнак розумів, яку велику відповідаль­ність бере на себе. Але іншого виходу не було. Дік Сенд багато чого вмів робити на кораблі, однак йому ще бракувало знань. Йому важко було визначити місцепе­ребування корабля в океані, проте він не злякався. Він розумів, що доля корабля і всіх його супутників була у його руках.

І Дік зміг би привести шхуну до берегів Америки, якби не підступність Не- горо. Кок Негоро підклав під єдиний на кораблі компас шматок заліза. Через це стрілка почала показувати неправильний напрямок. Тому замість Америки ко­рабель прибув до Африки. Коли судно підходило до африканського берега, зді­йнявся сильний вітер. Тільки завдяки винахідливості юного капітана усі пасажири опинилися на березі неушкодженими, хоча «Пілігрим» розбився.

Багато небезпечних пригод довелося пережити команді «Пілігрима» в Афри­ці. Але і на суші Дік відчував себе відповідальним за долю людей, які довірилися йому. Потрапивши в неволю, він переживає за долю місіс Уелдон та маленького Джека більше, ніж за власне життя. Він ні на мить не залишає надії на втечу з по­лону та повернення до Америки разом зі своїми друзями.

Нарешті у цій небезпечній подорожі настав щасливий кінець. Дік Сенд, мі­сіс Уелдон, Джек, кузен Бенедикт, Геркулес повернулися до Каліфорнії. Але цей щасливий кінець не прийшов сам собою. За нього боролася вся команда «Пілі­грима». А той, хто сміливо долає перешкоди, завжди перемагає.

Після повернення у Сан-Франциско юнак завзято взявся до навчання. У ві­сімнадцять років він із відзнакою закінчив мореплавну школу і став капітаном.

У мене немає сумнівів у тому, що Дік Сенд буде прекрасним капітаном. Бо він ніколи не пасує перед труднощами, ніколи не залишає товаришів у біді, сміливо зустрічає небезпеку та любить море.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 321 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz