ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 57
Гостей: 57
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Коли ти муж, будь мужнім...» (за віршем Ш. Петефі)

є таке образливе висловлювання: бути лялькою у чиїхось руках. А що ж в ньому образливого? Адже зі словом «лялька» у нас асоціюється гра. Немає такої дівчинки, у якої серед іграшок не було б ляльки. Дівчатка вигадують їм імена, шиють одяг, «керують» діями своєї ошатної «доньки». А як ми любимо ляльок- акторів! Є театри, які так і називаються: лялькові. Там у спектаклях ляльок при­водять у рух актори. Ці актори так і називаються: ляльковики.

Проте бути лялькою у чиїхось руках дійсно образливо. Адже тут йдеться вже не про іграшку, а про людину, її гідність. Що означає це висловлювання? А те, що твоїми діями керує хтось заради досягнення своїх корисних цілей. І слабка люди­на мимоволі стає співучасницею непорядних вчинків, підкоряючись такому ляль­ковику. Ось чому великий поет Угорщини Шандор Петефі писав у своєму вірші: «Коли ти муж, будь мужнім, а лялькою — ніколи!» Ляльку, тобто безвільну люди­ну, доля шпурляє туди-сюди. А коли у тебе є воля, наполегливість, ти не дозво­лиш будь-кому нав’язувати дії, які заподіють шкоду людям.

у своєму вірші Шандор Петефі дає чітку відповідь на питання, хто така від­важна людина. Це насамперед та, яісу не лякає «долі собачий гавкіт», яка сміливо простує вперед, назустріч долі, життю. Що характерно для справжнього чоловіка, який не хоче бути лялькою у будь-чиїх руках? Такий чоловік не любить слова «ге­рой». Для нього красномовнішими є справи. Він розбиває своїх ворогів, бореться з кривдою, створює майбутнє. А зробивши свою справу, як пише поет, зникає, наче вихор. Про що свідчать ці слова? Про те, що справжній чоловік не творить добрі справи напоказ, він скромний, завжди відстоює правду, а якщо буде потріб­но, за цю правду кров свою проллє.

Дуже сильно звучать рядки про те, що краще сотню разів відмовитися від жит­тя, ніж жити у безчесті. Шандор Петефі презирливо ставиться до тих, хто продав­ся за «мирські блага». «З торбиною, але на волі!» — нехай це буде твоїм девізом, пише поет, звертаючись до свого героя.

У заключній строфі Шандор Петефі порівнює свого героя з дубом, і це не ви­падково: дуб і в українського народу асоціюється з силою. Дуби довговічні, міцні, живуть понад сімсот років.

Ураган вивертає з корінням дуб, але не може зігнути його. Ось так і справжній герой, який ні за яких обставин не погодиться бути лялькою у будь-чиїх руках, ніколи не зігнеться, якщо потрапить під ураган долі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 214 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz