ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Що таке справжня мужність (твір-роздум на основі творів Джека Лондона і Шандора Петефі)

У кожній людині більше сил, ніж вона думає. В екстремальній ситуації ці сили виявляються. Так і сталося з героєм оповідання Джека Лондона «Жага до життя». Це був шукач золота. Вдвох із товаришем, таким самим шукачем щастя і багат­ства, вони поверталися додому. Кожен ніс золото, добуте неймовірними зусил­лями. Шлях до рідного дому був неблизький. Треба було подолати сотні миль. Навкруги ні житла, ні людей, ні можливості роздобути собі їжу. Тяжкий стан по­силював сніг, дощ, холод, а особливо — відсутність їжі. На шляху шукачів золо­та зустрічались дикі тварини. Вони були досить виснажені. Вілл, шкутильгаючи, пішов уперед, залишивши далеко позаду свого товариша, кинувши його напри­зволяще.

У того, що відстав, вистачило сил і мужності чинити опір обставинам — голо­ду, негоді. Він боровся за своє життя, продовжуючи шлях. Він зустрівся з бурим ведмедем, вирішив було, що зараз кинеться на ведмедя і вб’є його, щоб роздобути собі їжу. в останню мить розсудливо передумав: сили були нерівними.

Що він їв? Рятувало коріння рогозу; у калюжах кілька разів йому траплялася рибка завбітьшки з пічкура, і навіть кісточки оленяти, якого загризли вовки, ста­ли у пригоді. На своєму шляху мужній шукач золота побачив кістки Вілла — того загризли вовки. Чоловік не взяв золота загиблого товариша. Врешті-решт він до­брався до великої води, де його, знесиленого, помітили з палуби китобійного суд­на моряки. Людину було врятовано.

Як тут не згадати відомі рядки вірша угорського поета Шандора Петефі: «Коли ти муж — будь мужнім, знайди життєву путь...» Дійсно, герой Джека Лондона знайшов у собі сили подолати шлях смерті і при цьому він не втратив людської гідності, він не взяв золота Бшла. І нема сумнівів, що і в подальшому житті серед людей цей шукач золота житиме гідно. Знову згадуються рядки з вірша Шандо­ра Петефі:

...І в водоверті літ Тебе не подолають Ні люди, ані світ.

Герой Джека Лондона бореться зі слабкістю, з бажанням здатися — заснути, що може означати лише одне — смерть. Він бореться зі страхом, голодом.

Шандор Петефі пише:

...Борися і страждай.

Але своєї волі Нікому не віддай!..

Герой оповідання Джека Лондона «Жага до життя» усю свою волю спряму­вав на боротьбу зі смертю і переміг. Він залишився живий, бо прагнув цього по­над усе.

То що ж таке справжня мужність? Щоб зрозуміти це, не треба долати пусте­лі і негаразди, як шукачі золота. Іноді треба подолати самого себе навіть у дріб­ницях: лінощі, зневагу до будь-кого, зраду, бажання комусь накапостити. Треба бути завжди чесним. Тоді й тебе, як пише Шандор Петефі у своєму вірші «Коли ти муж — будь мужнім», «не подолають ні люди, ані світ»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 435 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz