ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

РІЧ у спалахах на Сонці? (Фантастичний твір за мотивами Р. Бредбері)

Цей острівець завжди приваблював до себе городян. З усіх боків його оточу­вали річкові води. Посередині мирно сусідили рослинні угруповання степової і лісостепової зон. Звісно, це був ідеальний куточок для відпочинку влітку. Восени і взимку тут теж можна було зустріти тих, хто відпочивав. Та от лихо: відвідувачі острівця не дуже турбувалися про його екологію, залишаючи після себе гори сміт­тя. Але одного разу все змінилося. І не тому, що відпочивальники стали свідомі­шими, а технічний персонал гідропарку помножив свої зусилля. Тут почали відбу­ватися дивовижні явища. Сміття почало зникати немовби саме по собі. Технічний персонал залишився без роботи, зате вченим-еклогам роботи додалося. На острі­вець відрядили експедицію й почали досліджувати дивовижні явища, пов’язані з таємничим зникненням сміття.

Два молодих завзятих дослідники до сходу сонця взялися до роботи. Вони по­розкладали в різних куточках острівця «принади»: бляшанки, поліетиленові паке­ти, скляні пляшки і, звісно, паперові упаковки, що вже були не потрібні нікому. І почали спостерігати. Яким же було їхнє здивування, коли весь цей мотлох почав танути, як березневий сніг під промінням яскравого сонця! Тільки замість вологи утворювалась якась порошкоподібна речовина. Експрес-аналіз, зроблений тут же, на острівці, виявив, що ця речовина — чудове добриво для рослин. І що важливо, процес перетворення сміття на добриво відбувався і вночі.

А річ була ось у чому. Молоді вчені — Вадим і Павло — повечеряли і винесли за намет пакунок зі сміттям.

—    Подивимося, — сказав Вадим, — хто по нього прийде.

— Цілу ніч збираєшся вартувати? — іронічно запитав Павло. — Тільки без мене. Я пішов спати, бо дуже втомився. На добраніч.

— Бувай! — буркнув Вадим. Він був незадоволений, бо ще ніколи Павло не за­лишав його наодинці — все робили разом, тим більш — така робота.

Вадим підійшов до води. Сонце вже давно сіло, сутінки оповили острів, і все швидко занурилося у темряву. Вже важко було розрізняти, де хвойні дерева, де листяні. Постояв на березі Вадим і вирішив теж піти відпочивати. Він попряму­вав було до намету, але... так і завмер. Від берега в напрямку лісу рухалися на од­наковій відстані один від одного зеленуваті кулі розміром з велике яблуко, що випромінювали надзвичайне світло. Чи то котилися по землі, чи то ширяли над нею. Найдивовижнішим було те, що ці неочікувані гості обліпили, наче мурахи, пакунок зі сміттям, залишений за наметом. Незабаром ці кулі, що випромінювали небачене Вадимом світло, ніби розчинилися в глибині острова. Коли Вадим при­йшов до тями, він кинувся до намету.

—    Прокидайся, — трусонув за плечі Павла. — Чуєш? Зараз таке було!

Він почав розповідати, а голос його схвильовано тремтів.

Узявши ліхтарики, друзі попрямували до того місця, де залишили пакунок зі сміттям. Він зник, а на тому місці — сліди знайомої вже порошкоподібної речовини.

—    Туди, за ними, — вигукнув Павло.

Але нічого цікавого виявити не вдалося.

Уранці знову все обстежили і нічого не знайшли. Павло висловив припущення:

—    Може, прибульці вирішили поставити на острові екологічний експеримент?

— А інших островів вони не знайшли. Саме тут сподобалося, чи не так? — іро­нічно відказав Вадим.

— А може, це поселення якихось дивовижних істот, про яких ми нічого не знаємо, які живляться побутовими відходами? — розмірковував Павло.

— Це якісь невидимки. Цікаво, що їх видно тільки у темряві, їхню присутність виказує зеленувате світіння, — сказав Вадим.

Хтось із опонентів, коли молоді вчені доповіли в інституті про свої спосте­реження, зауважив, що в цей час відбулися сильніші, ніж будь-коли, спалахи на Сонці. Вони й викликали ефект міражу.

— Адже пакунок зі сміттям зник реально, як зникало на острові сміття і до того. Як же так? — намагалися з’ясувати молоді вчені. Дослідження вирішили по­новити, а місцеві газети навперебій писали про свідомість городян, які чомусь перейнялися екологічними проблемами і почали ретельно стежити за чистотою острівця.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz