ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Ти - Людина, і в тобі я пізнаю усіх людей...» (А. де Сент-Екзюпері) (За творами, вивченими на уроках зарубіжної літератури у шостому класі)

Якби треба було взяти епіграф до всіх творів, що ми прочитали у шостому кла­сі, то кращих за слова Антуана де Сент-Екзюпері і знайти було б важко: «Ти — Людина, і в тобі я пізнаю усіх людей».

Кого з героїв прочитаних нами книжок у шостому класі, чиї риси є в кожнім із нас, можна пригадати? Я насамперед пригадую золотошукача з оповідання Дже- ка Лондона «Жага до життя». Ця вкрай виснажена неймовірно важким перехо­дом через пустелю до великої води людина робить, здавалося б, неможливе: вона перемагає страх і голод, відчай і зраду товариша, який, до речі, залишившись на­одинці, загинув. Золотошукач — людина честі. Хто б його засудив за взяте у загиб­лого товариша золото? Та ніхто, хоча б тому, що свідків не було. Але совість цієї чистої людини не дозволила мародерствувати. Звісно, щоб мати такі високі люд­ські якості, треба багато працювати над собою, іншими словами, «не дозволяти душі лінуватися». Мабуть, ми навіть і не здогадуємося, які сили приховані в нас, але віримо: якщо настане час випробувань, ми з гідністю подолаємо всі перешко­ди і з чистим сумлінням дивитимемося людям в очі.

Ось іще приклад — як з чистим сумлінням дивився людям в очі після довгих поневірянь у Екваторіальній Африці Дік Сенд, герой роману Жуля Берна «Еї’ят- надцятирічний капітан». На відміну від шукача золота, Дік Сенд мав дуже малий

 

життєвий досвід — йому було лише п’ятнадцять років. Але яке значення має вік людини, якщо вона володіє безмежною відвагою і мужністю, якщо вона ніколи не кине напризволяще свого друга. А життєвий досвід — він набувається у випро­буваннях, які випали на долю Діка Сенда і його друзів. Пригоди їхні завершилися благополучно, а ось ті, хто хитрував, поводився негідно, поплатилися за це. Як за­служено були покарані ті, хто будь-якою ціною намагався позбутися своїх супер­ників, щоб заволодіти скарбами Флінта. Про це розповів нам у своєму безсмерт­ному романі «Острів Скарбів» Стівенсон.

Безлюдний острів став випробуванням і для Робінзона Крузо. Майже тридцять років він жив на острові, але залишився Людиною з великої літери. Може, і ви­жив він тому, що його постійними супутниками були мужність, твердість духу, людська гідність, велика жага до життя. Але навіть у таких умовах, на безлюдному острові, людина перебуває у спілкуванні з живими істотами. Високі людські якос­ті Робінзона Крузо виявилися у його спілкуванні з тваринами, птахами, обереж­ному ставленні до природи.

Як тут не згадати слова Лиса, який сказав на прощання Маленькому прин­цові: «Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив». Від­повідальним за людей був і п’ятнадцятирічний капітан, Джим із роману «Острів Скарбів». А золотошукач? Адже він ішов до людей, на Велику землю — там на нього чекали його рідні, і, можливо, думки про них і допомогли вижити, додали йому сили.

А ось герой Діккенса Скружд нікого не приручав. Він жив сам по собі і вкло­нявся золоту. Але і ця людина зрозуміла, що може бути щасливою тільки в тому разі, якщо віддасть тепло свого серця іншим людям.

Так, тисячу разів має рацію Лис із чудової казки для дітей і дорослих, який сказав: «Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 2147 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz