ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

БІЙ без правил (твір-розповідь з елементами опису)

Весна була ще в дорозі, хоча на календарі — друга половина березня. Ми неквапно йшли уздовж стрімчастого берега малої річки. Вода була каламутною після танення снігів і льоду. Торішній сухий очерет потріскував під поривами ві­тру. Хмари швидко пролітали, утворюючи час від часу сині вимоїни.

Схил урвища укривався щіточкою зеленої травички, і на ній були розкида­ні, наче маленькі золотаві сонечка, квітки мати-й-мачухи. В повітрі по-ділово­му снували комахи, і навіть маленька бджілка облюбувала жовту чашечку одної з квіток. Але раптом квітка різко хитнулася, бджілка злетіла вгору, а мій супут­ник закричав:

— Миша! Дивись-но, миша біжить!

Придивившись, ми помітили нору на схилі урвища. Звідти й вискочила миша. Це вона потривожила спокій бджілки. Ми до ладу не роздивилися мишу, лише запам’ятали сіру спинку і тоненький довгий хвіст. Здавалося, нічого вартого ува­ги вже не відбудеться. Але несподівано до нори, з якої вискочила миша, підле­тів птах і прошмигнув у ту саму нору. За мить він вилетів, присів на гілку куща і почав уважно придивлятися до оточення. А ми в свою чергу роздивлялися птаха.

Це був шпак. Його легко можна було впізнати по синювато-чорному опере­нню. Він мав жовтий дзьоб і жовті ноги. Ми знали, що шпаки селяться у дуплах дерев, у норах річкових берегів, а також у зроблених людьми дерев’яних буди­ночках-шпаківнях. Це про шпаків люди кажуть, що на крилах вони весну при­носять.

Поки шпак озирався довкола і чистив пір’я, у норку вскочила миша. Шпак незабаром знявся з гілки і почав кружляти понад схилом. Ось до нього приєд­налося ще декілька його родичів. Вони тривожно перемовлялися між собою на зрозумілій тільки їм мові. В цей час миша знову з’явилася біля нори й на мить завмерла, а потім кинулася бігти схилом. Шпак знову залетів у нору і за мить вилетів. «Мабуть, він вирішив боротися з мишею за житло», — пожартував Влад. «Але це буде бій без правил, — зауважив я. — Все-таки у шпаків багатий вибір житла. А де ж оселитися миші, як не в норі?»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 72 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz