ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Позаздрила сорока папузі... (твір-розповідь з власного досвіду з елементами опису і роздуму)

Щоразу, проходячи по проспекту повз старовинний особняк, що розташу­вався на відшибі, ми стишуємо кроки. Нашу увагу привертає велика клітка з па­пугою в лоджії другого поверху.

Мабуть, цю клітку було зроблено за спеціальним замовленням. Її тонкі пру­тики блищали на сонці, сама клітка нагадувала терем для жар-птиці. Здавалося, клітка сама випромінювала світло. Папузі тут було привільно. Він то сидів на жердинці, поблажливо поглядаючи на роззяв, то висів униз головою. Іноді він літав по клітці. Ілюзію свободи створювали старі, розложисті тополі, що майже впритул підступали до лоджії. У кроні однієї з них було кулясте гніздо сороки. Гніздо-куля за своїми розмірами могло змагатися з кліткою папуги. Проте до вершини кулі було не менше метра. Таку приблизно висоту мала і клітка. Прав­да, на відміну від неї гніздо сороки було складено невдало, абияк. З нього в різні боки стирчали гілки. Білобоці, мабуть, сподобалося помешкання папуги. Її при­ваблювали блискуче пруття клітки.

І ось одного разу ми побачили сороку, що сиділа на клітці з папугою. Вона немовби щось розповідала йому своїм тріскотливим голосом.

Минав час, і якось ми зупинилися перед знайомою лоджією і стояли враже­ні: клітка з папугою була пуста, не було й сороки. Що трапилося з папугою, ми не знали, але свої припущення висловили. Мабуть, сорока спокусилася на блис­кучу клямку дверцят клітки, вхопила її дзьобом, і клітка розкрилася. Папуга був не дурненький, змахнув крилами і вилетів.

Минув час і — о диво! — одного разу ми знову побачили утікача у клітці. «Віддав перевагу клітці перед волею», — міркували ми. Але в чому ж воля? Си­дячи у клітці, папуга не зазнає ніяких прикрощів. Хазяїн суворо за годинником, завжди вчасно, принесе їсти й пити. У негоду занесе клітку до кімнати, а якщо потрібно, то й ветеринарну допомогу надасть. А за межами клітки що робитиме папуга? У незвичних умовах він просто загине.

«А може, просто, сорока позаздрила папузі? — пожартував Сашко. — Сама хотіла зайняти місце у блискучій клітці і бути на всьому готовому». «Але це вже зовсім інша історія, — сказав я. — Навіть при найтурботливішому догляді соро­ка в клітці загине. Вона звикла постійно рухатися, боротися за своє життя. Тому у кожного з них — своє уявлення про свободу».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz