ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Швидка» для білочки (твір-розповідь з власного досвіду)

Початок березня. Дерева у невеличкім гаю до колін у снігу. Кущі нагадують стареньких бабусь, що зігнулися і загорнулися у білі пухнасті хустини. Сонце, пробираючись крізь товщу білястих хмар, ледь-ледь освітлює все довкола. Зграя місцевих бездомних собак сидить біля старої сосни і напружено вдивляються в її крону. Ми також виявляємо зацікавленість і дивимося у той самий бік. Що могло так зацікавити собак? Здається, нічого вартого уваги немає, крізь крону добре видно хмари. Але раптом нашу увагу привертає темна кулька на одній з гілок. Та це ж білченя! Воно зіщулилось, мабуть, дуже було налякане собаками. За хвилину білка спритно стрибнула на іншу гілку і знову затаїлася.

Собаки почали бігати навколо дерева і голосно гавкати. Як допомогти білоч­ці? Як відвернути від неї увагу собак?

Над нашими головами пролетів великий птах. Він мав короткі і широкі кри­ла, довгий хвіст. Це — сойка, птах потайливий. За сотні метрів її можна почути. Сойчині крики схожі на котячі. Навіщо їй ця сосна? Може, теж узяла цікавість чи довго білку будуть стерегти і переслідувати ці тварини?

Але сойку сюди привела зовсім не цікавість. Настав час обідати. Сойки по­любляють дубові жолуді. З осені вони по-хазяйськи запасають їх на зиму. Наби­раючи повний рот цих плодів, сойка летить трохи далі у сосновий ліс і зариває жолуді просто у моховиння. Адже у дубовому лісі сойчині припаси з’їли б не­дрімливі лісові миші, а ось у бору їх майже немає.

Мабуть, собаки не давали змоги сойці пробратися до її комори, яка знахо­дилась біля цієї сосни. Сойка спурхнула, скрикнула і низько полетіла над соба­ками. Потім розвернулася і знову попрямувала просто на кривдників білки. Со­баки з гавканням почали відступати. їхнім збентеженням скористалася білочка. Вона в одну мить опинилася на землі — і тільки її й бачили.

Сойка, таким чином, стала «швидкою допомогою» для білочки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 129 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz