ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Фізкульт і Привіт (твір-оповідання з власного досвіду)

Мені на день народження подарували двох папуг. Це були птахи з різнобарв­ним оперенням і, як мені сказали, вміли наслідувати людську мову. Імен їм я поки що не придумав. Всією родиною обмірковували, як назвати папуг, але ні­чого доладного так і не знайшли. Хотілося щось оригінальне, але що? Допоміг випадок.

До мене часто після уроків заходив мій товариш Ігор Луньов, і ми разом ішли на тренування до спортивної секції по міні-футболу. Міні-футболом ми цікавилися давно, він нас захопив, і ми досягли непоганих результатів. Перед грою у нас заведено вітати команду суперників: «Фізкульт!» — і чули у відповідь: «Привіт!» Точнісінько і ми з Ігорем так вітали одне одного. Заходячи до мене додому, друг казав мені бадьорим голосом: «Фізкульт!» Я теж голосно, енергійно відповідав: «Привіт!» Ці слова дуже сподобалися нашим папугам. Вони почали перемовлятися, і ось вже в їхньому виконанні і на задоволення моїх домашніх часто лунало: «Фізкульт» і «Привіт».

Ігорю я нічого не розповідав про таланти папуг. Вирішив, що друг і сам про все дізнається.

Якось він зайшов і з порога прокричав: «Фізкульт!» Я не встиг навіть рота розкрити, як із кімнати долетіло: «Привіт!» «У тебе гості?» — запитав Ігор. І раптом з-за моєї спини все чіткіше лунало: «Фізкульт! Привіт! Фізкульт! При­віт!..» «Та це ж твої папуги! — здогадався Ігор. — Ось і імен не треба вигадувати. Один — Привіт, другий — Фізкульт».

Моя кімната, де жили папуги, і насправді нагадувала невеличку спортивну залу. Біля стіни напроти дивана, де я спав, знаходилася шведська стінка, ближче до две­рей — турнік для гімнастичних вправ; на підлозі, поруч із письмовим столом, стоя­ли гирі, лежали гантелі; на стіні під портретом відомого футболіста висів еспандер. «Може, тепер своїх папуг і до спорту залучатимеш?» — пожартував Ігор.

«А ось про це треба поміркувати», — посміхнувся я у відповідь.

Білка, яка заблукала... (твір-оповідання)

Був сонячний березневий день, неділя. До канікул залишався тиждень, на­стрій був непоганий, і ми неквапно ішли проспектом. Сніг вже осунувся між деревами, його острівці ще біліли по низинах. У деяких місцях на оголеній зем­лі, наче спресоване, лежало торішнє листя. Тут було роздолля воронам. Вони зовсім не боялися бродячих, диких собак і щось шукали на землі, що відтавала. Собаки мирно лежали, поклавши морди на випростані лапи. Очі були примру­жені, вони, здавалось, посміхалися, але вуха ледь здригались. Собаки немов усім своїм виглядом показували: у нас вуха нашорошені, з нами жарти погані. Цю мирну картину порушив запальний дитячий вигук:

—    Мамо, мамо, поглянь, білка!

Ми також обернули голови туди, куди показував малюк, і були чимало здиво­вані, побачивши білку у сіруватій шубці, яка бігла вздовж проспекту, саме напро­ти Палацу культури. Як вона потрапила до міста? Ми почали міркувати. Вздовж проспекту густо насаджені липи, клени, тополі, берези. Повернувши голови туди, звідки бігла білочка, побачили, що ряд дерев повільно переходить у паркову зону. Ось де мешкає пухнасте диво — у міськім парку. А що вона робить тут, ця біло­чка? Чи заблукала? Ось-ось вона досягне тролейбусної зупинки. Ми стояли і ди­вились, що білка робитиме далі. Лісова красуня теж завмерла. Сорока-білобока, що сиділа на гілці клена, подала голос. Собаки ліниво підняли голови і байдуже подивилися на порушника їхнього спокою. Одна з собак, певно, помітила білку. Вона підвелася, замахала хвостом, потяглася в її бік і позіхнула. Поки ми спосте­рігали за собакою, білка зникла, начебто розчинилася у повітрі.

— Нічого, білочка знайде шлях додому, — сказав хтось із нас. — Вона задо­вольняла свою допитливість.

За якусь мить ми продовжили свій шлях, і весь день мали піднесений, гар­ний настрій.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 93 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz