ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Календарно-обрядові пісні весняного та літнього циклів - гімн природі, жипю та радості

Важко переоцінити значення пісні у житті наших пращурів. Різні за стилем та темою, призначенням та настроєм, пісні не покидали давніх українців протя­гом усього року. Вміння співати вважалося надзвичайно важливим. Давні укра­їнці вірили, що людина, яка добре співає, є щирою та відкритою, їй можна до­віряти. Пісні мали не тільки розважальне значення, але й магічний зміст. Пісні, яких співали під час обрядів, були важливим елементом дійства. Наші пращури вірили у магічні властивості пісні.

Окрему групу народних пісень складають календарно-обрядові пісні, яких співали під час свят або дій, пов’язаних з якимись датами або порою року. Ка­лендарно-обрядові пісні поділяються на чотири цикли, відповідно до пір року. Виділяють пісні весняного, літнього, осіннього та зимового циклів.

Особисто мені дуже подобаються пісні весняного та літнього циклів. До весня­ного циклу належать пісні, які так і називаються — веснянки. Вони припадають до душі своїм життєствердним настроєм, оптимізмом, мелодійністю та веселістю. Весна — час, коли природа прокидається від зимового сну. Наші пращури надава­ли веснянкам магічного значення: вони вірили, що за допомогою веснянок можуть прискорити настання весни, здобути прихильність духів природи, що забезпечать врожай восени. Українці влаштовували гуляння у гаях на честь настання весни, тому виник ще один різновид веснянок — гаївки. Щоб допомогти весні перемогти свою суперницю зиму, люди спалювали опудало зими, носили селами зображення сонця, виконували різноманітні обрядові дії. Адже боротьба весни та зими сприй­малася давніми українцями як боротьба тепла та холоду, добра та зла.

Літній цикл обрядів починався Зеленим тижнем, або русаліями. Вірування у потойбічні сили було надзвичайно сильним, елементи його залишились у нашій культурі і дотепер. На Зелені свята співали русальних пісень, які у поєднанні з певними обрядовими діями мали вигнати усю нечисту силу з села, умовити ру­салок та мавок не шкодити людям. До нашого часу залишилася традиція свят­кування Купала. У цей день співали купальських пісень, дівчата гадали, пуска­ючи вінки річкою. Наприкінці літа наставала пора важкої праці у полі, під час якої наші пращури співали жниварських пісень. Вони допомагали їм, розважа­ли, узгоджували дії людей. Із жнивами пов’язано безліч обрядів, бо кожен етап жнив мав певні особливості та певний магічний зміст. Тому кожен етап супро­воджували спеціальними піснями.

Мені дуже цікаво було дізнаватися про обряди, які побутували у житті дав­ніх українців. Хоча у нашому сучасному житті багатьом з них вже немає місця, я впевнена, що ми маємо якнайбільше дізнатися про звичаї нашого народу. Це допоможе нам зрозуміти своїх пращурів, їх ставлення до життя та думки, а отже, допоможе зрозуміти самих себе...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 266 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz