ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Ще не вмерла Україна...»

Кожна держава світу має свою символіку — це державний прапор, герб та гімн. Так само і Україна має прекрасний гімн із глибоким змістом, у якому від­дзеркалено ставлення українців до себе та до свого життя, до минулого та май­бутнього Батьківщини.

Текст майбутнього гімну України було створено у другій половині XIX сто­річчя, в цей складний та неоднозначний період у нашій історії. У той час наша держава перебувала під владою Російської імперії, мова та культура українців за­знавали утисків та приниження. Проте українці не складали рук, а створювали культурні організації, плідно працювали на ниві літературній, історичній та ет­нографічній. 1863 року вийшов ганебний та несправедливий Валуєвський цир­куляр, який забороняв видавати книжки українською, влаштовувати вистави у театрах. Навіть українські народні пісні, які мали виконуватись під час вистав, перекладали російською!

На початку 60-х років XIX століття при Київському університеті було створе­но так звану Стару Громаду, до якої входили студенти та колишні студенти уні­верситету. До Старої Громади входили відомі культурні діячі М. Драгоманов, М. Старицький, О. Кониський, Т. Рильський (батько поета Максима Рильського), М. Лисенко та автор майбутнього гімну П. Чубинський.

Подібні культурно-просвітницькі організації виникали і в інших містах Укра­їни. Вони досліджували історію та звичаї нашого народу, друкували літературні твори у часописах та газетах, займалися науковою діяльністю.

П. Чубинський не тільки займався поетичною творчістю, але й створив ґрун­товну працю з етнографії України, де докладно описав звичаї та побут нашого народу, усну народну творчість та обряди. Той факт, що текст «Ще не вмерла Україна...» було створено у такі надзвичайно складні часи, свідчить про неабия­ку силу особистостей, які були членами Старої Громади.

Згодом до вірша «Ще не вмерла Україна...» було додано музику М. Вербиць- кого. Ця пісня стала гімном нашої держави, що сповнений віри у майбутнє, па­тріотизму та захоплення нашою героїчною минувшиною. Національний гімн викликає у тих, хто чує його, гордість за свою країну, захоплення своїм народом та віру тільки у краще.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 118 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz