ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Вірш Т. Шевченка «Думка» («Тече вода в синє море...»)

Коли я читав вірш «Думка» Тараса Шевченка, я помітив, що він дуже схо­жий на народну пісню. Мені надзвичайно до вподоби такі твори, бо вони такі ж емоційні, задумливі та хвилюючі, як і народні пісні.

Вірш «Думка» має глибокий зміст. Він оповідає про козака, який намагався знайти свою долю у великому та жорстокому світі. Козацьке серце порівнюється із синім морем, яке «грає». Серце кличе козака на пошуки долі у чужі краї, він впевнений, що знайде її там. Але щось підказує йому інше:

На чужині не ті люде, —

Тяжко з ними жити!

Ні з ким буде поплакати.

Ні поговорити».

Мене по-справжньому вражає те, що твори Шевченка, написані майже пів­тора сторіччя тому, і дотепер не втрачають своєї актуальності. Адже і у наш час люди їдуть на пошуки долі, залишаючи рідну землю. Люди, як правило, шука­ють на чужині матеріальної долі, не розуміючи, що це не головне! Споконвіку ж існує приказка, що «не хлібом єдиним...» Я подумав, що сюжет вірша «Думка» можна сприйняти й у іншому, переносному значенні. Можливо, Великий Коб­зар мав на увазі не тільки мандрівку у чужі краї, але й зречення власної культу­ри. Як на мене, людина може «шукати долі на чужині» і не у прямому значенні, тобто забути свою культуру, історію, звичаї, фізично при цьому залишаючись на території своєї країни. На превеликий жаль, у сучасному житті і такі ситуації зу­стрічаються надзвичайно часто.

Козак, який покинув Батьківщину, згодом пожалкував про це. Шевченко пише, що замість долі на чужині козакові спіткалося тільки горе, але повернен­ня вже не є можливим:

А журавлі летять собі Додому ключами.

Плаче козак — шляхи биті Заросли тернами.

Поезія Шевченка «Думка», на мій погляд, є дуже глибоким твором. Усі ми маємо пам’ятати, що не можна полишати своєї Батьківщини, духовно зрікатися її, бо в Україні наше коріння, втративши яке, людина відчуває себе сиротою.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 211 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz