ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Дитинство Лесі Українки та його вплив на творчість письменниці (за поезіями «Мрії», «Як дитиною, бувало...»)

По-справжньому захоплюючим був життєвий і творчий шлях Лесі Україн­ки — видатної української письменниці. На її долю припало багато випробу­вань, проте жодні не зруйнували її віри у життя, не змінили її прагнень та пере­конань, не зламали характеру цієї сильної жінки.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871 р. у Но- вограді-Волинському. Вплив родини на неї, як і на кожну людину, важко пере­оцінити. Її мати була відомою на той час письменницею, писала свої твори під псевдонімом Олена Пчілка; батько Лесі був юристом. Родина Косачів спілкува­лася чи не з усією тодішньою українською інтелігенцією. Люди, які оточували майбутню письменницю, назавше сформували у ній високе почуття мистецтва, допомогли розвинутись її природному таланту. Вони прищепили дівчинці праг­нення до знань та любов до Батьківщини. З родиною Лесі Українки спілкували­ся драматург та корифей українського театру М. Старицький, відомий музикант М. Лисенко; видатний український культурний діяч М. Драгоманов доводився письменниці дядьком.

Під впливом освічених людей, що оточували дівчинку, вже у дев’ять років Леся Українка почала писати вірші. Перші публікації поезій Лесі з’явилися, коли їй було тринадцять. З кожним роком непересічний талант дівчини роз­кривався та вдосконалювався. Важкі випробування, що сформували сильну і непересічну особистість, почалися ще у дитинстві письменниці. Захворівши на туберкульоз, талановита дівчина навіть не могла відвідувати школу. Проте вона не зламалася під тиском обставин, здобула різнобічну освіту вдома: її навчали батьки, друзі родини, зокрема М. Драгоманов. Саме родина сприяла освіті і ви­хованню Лесі, коли вона була дитиною, і підтримувала її протягом усіх випробу­вань. У результаті Леся Українка знала багато мов, літературу, філософію.

Надзвичайне значення у житті Лесі Українки мала музика, любов до неї при­щепив дівчині М. Лисенко. Хвороба не дозволила Лесі стати музикантом, про­те музика залишалася з нею протягом усього життя, даруючи задоволення, під­тримку, роздуми та почуття.

Леся Українка крізь своє насичене, але, на жаль, несправедливо коротке життя, пронесла любов до родини, до батьків та друзів. У своїх творах «Як дити­ною, бувало...», «Мрії» письменниця зображує спогади про дитячі роки. У піз­ніх, зрілих та глибоких поезіях відчуваємо силу цієї непересічної особистості, пам’ятаючи, що ця сила була сформована саме в дитинстві — у найважливішо­му періоді в житті людини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz