ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Український письменник Спиридон Черкасенко

Спиридон Феодосійович Черкасенко народився 24 грудня 1876 року на Ми­кол аївщині в селянській родині. Свою літературну діяльність він розпочав під впливом поезії Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Олеся. Черкасенко за­хоплювався минулим України, хотів, щоб люди знали своїх героїв. Він написав декілька драм, які зробили його ім’я відомим на батьківщині. Письменник не приховував від друзів і колег свого прагнення до того, щоб його драми якомога частіше ставилися в театрах. Він добре розумів, що театральні постановки мають величезний вплив на розум і почуття глядачів.

Нагадуванням про минувшину Спиридон Черкасенко мріяв розбудити сонне українське суспільство, знищити готовність українців коритися сильним сусі­дам. Він не визнавав приказки: «Моя хата скраю», усім своїм життям і творчіс­тю боровся проти байдужості до долі Батьківщини:

я — вгорі, я — на дзвіниці,

Я на варті стережу!

Серце маю я із криці.

Як ударю — розбужу.

Початок XX століття ознаменувався бурхливим розвитком промисловості. Спиридон Черкасенко добре бачив, як занепадає сільське господарство в Украї­ні. Розорене селянство кидало свої домівки і переїжджало на Донбас, де відкри­валися все нові і нові шахти. А навколо тих шахт, мов гриби, виростали бараки для шахтарів. Щодня люди спускалися у підземелля, де «стіни ридають німі, мо­крі, брудні». Очі шахтарів сліпнуть від рясного поту, вони не можуть дихнути на повні груди, бо нема повітря, але їм треба видобувати вугілля, щоб прогодувати себе і сім’ю. Вони уперто сунуть свою шию у ярмо. Вірші, присвячені нелегкій праці шахтарів, не можна читати без хвилювання.

Письменник добре знав життя шахтарських селищ, адже він ще до революції вчителював на Донбасі. Невеличке оповідання «Маленький горбань» Черкасен­ко присвятив шахтарським дітям. Це твір про красу і незахищеність душі дити- ни-каліки, про вміння прощати зло і творити добро.

1914 року Черкасенко написав драму «Казка старого млина», у якій змалював знищення старого життя українців. Митець сумує за поезією степів, які розоряє техніка. «Казка степу вмре», — передрікає письменник.

Після революції 1917 року Спиридон Черкасенко, як і багато інших патрі­отів, мріє про незалежну Україну. Він закликає боронити її, стати пліч-о-пліч проти ворогів:

Ми любим рідний край.

Ми любим Україну!

До лави ж всі ставай.

Щоб битись до загину!

У 1920 році Черкасенко змушений був назавжди покинути Україну. Він жив у столиці Австрії Відні, але безпечне і безбідне життя гнітить поета. Він пише:

Наша втіха, наша доля —

Щастя неньки України,

Наша весна серед поля:

Воля, слава, честь вітчизни.

У лютому 1940 року Спиридон Черкасенко помер у Празі, так і не побачив­ши України, за долю якої все життя боліло його чутливе, любляче серце.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz