ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 52
Гостей: 52
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Чарівний світ дитинства (за повістю В. Близнеця «Звук павутинки»)

Кожен дорослий із задоволенням та сумом пригадує своє дитинство. Це щас­ливі роки, коли світ здається нам чарівним та цікавим, він сповнений справжні­ми дивами, а повсякденність не затуляє їх від наших очей. Дитина бачить те, що часто недоступне для дорослих. Вона бачить та помічає кожну детальку у світі, кожен промінчик, запах, звук, навіть звук павутинки.

Твір В. Близнеця «Звук павутинки» — надзвичайно ліричний та романтич­ний, він оповідає про життя хлопчика Льоньки, його роздуми та пригоди. Тіль­ки-но Льонька розплющує вранці очі, світ вже сповнюється пригодами та дива­ми. Ось по кімнаті бігає срібний чоловічок, десь під лавкою причаїлась страшна кудлата Сопуха, поруч пливе справжній піратський корабель... Льонька — до­брий, обдарований хлопець, він має щире та чисте серце. Головне — Льонька вміє сприймати навколишній світ особливо, його непересічна фантазія допо­магає йому у процесі пізнання світу та людей. Хоча він майже не має дру­зів, Льонька здатен створити собі уявного друга — Ніну. Для хлопця вона стає справжньою, живою і бере участь у його пригодах.

Мені дуже подобається те, як Льонька сприймає оточуючі його буденні пред­мети. Пічка, на якій вариться борщ, для нього пароплав, листочки на воді — справжня флотилія, а Рекс, якого було вбито, залишається для хлопця живим. Я думаю, що вміння бачити у звичайних речах незвичайне — великий талант, яким часто володіють діти і, на жаль, не так часто дорослі. Як на мене, це дуже важливо — зберегти оптимізм, чистоту серця, віру у дива протягом усього сво­го життя. А зберегти їх цілком можливо. Це доводить Адам — смертельно хвора людина, яка, однак, не здається, не ламається під тиском своєї особистої траге­дії. Він продовжує мріяти, сміятися та радіти, фантазувати та створювати нове аж доти, доки стане зовсім неспроможним ходити від своєї хвороби. Адам нау­ковець, але він зберіг у собі дитинство, тому Льонька (капітан Ленд, як називає його Адам) стає Адамові справжнім другом.

Трагічна доля Адама зворушує читача. Дуже прикро та тоскно стає, коли з життя йде така людина. Льонька також замислюється над ніби й не дитячими питаннями життя та смерті, проте і в цьому він залишається дитиною — щирою та відкритою. Він ще не розуміє, що таке смерть, він не вірить у те, що його може не стати. Тому Льонька живе повним багатим життям, не втрачаючи ані хвилини, він постійно у русі, щось робить або за чимось спостерігає.

«Звук павутинки» — дуже ніжний, ліричний та цікавий твір. Він не тільки розважає, але й змушує замислитися. Я б радив прочитати його дорослим: мож­ливо, вони хоч трошки пригадають неповторний світ свого дитинстваБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 84 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz