ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Гумор та повчання у байці Леоніда Глібова «ІЦука»

Леонід Елібов один з найвидатніших українських байкарів. Він відомий нам також як поет і суспільний діяч, проте найцінніший його внесок в українську літературу — це гумористичні твори. Однією з найвідоміших байок Елібова є байка «Щука». Вона вражає своєю красивою мовою, яскравою іронією, має над­звичайно глибокий зміст. Усі образи в цій байці є алегоричними. За масками тварин криються типові персонажі з реального життя. Письменник бачив на­вколо себе суспільну несправедливість і не міг з нею змиритися, тому засудив її у своєму творі. Бо кожному українцеві по-справжньому болять негаразди та не­чесність у своїй рідній землі.

Леонід Глібов у байці «Щука» зображує сучасну йому систему судочинства, створюючи узагальнені образи суддів та працівників судової системи. Автор на­голошує на проблемах нерозумності деяких державних працівників («На той раз судцями були Якіїсь два Осли, Одна нікчемна Шкапа Та два стареньких Цапа...»), на проблемі хабарництва (А чутка у гаю була така. Що ніби Щука та частенько. Як тільки зробиться темненько. Лисиці й шле — то щупачка. То со­теньку карасиків живеньких Або линів гарненьких...»). Вирок Щуці («втопити» її у річці) у читачів викликає сміх, але за цим епізодом байки стоїть реально іс­нуюча проблема. Отже, сміючись з яскравих байок Глібова, ми замислюємося і над власною поведінкою, і над поведінкою оточуючих. Ми не тільки дістає­мо задоволення від легкого гумору й іронії письменника, але й навчаємось бути чесними та справедливим, розумними та розважливими. Тому байки Глібова ма­ють велике повчальне значення.

Цікаво, що у більшості байок Леоніда Глібова немає окремої повчальної час­тини — моралі. Напевне автор не виділяє повчання з розповідної частини, бо створені ним образи настільки яскраві та зрозумілі, що глибокий повчальний зміст їх не треба пояснювати двічі. Читач відчуває його та засвоює сам у про­цесі читання.

Байки видатного байкаря Л. Глібова залишаються актуальними і дотепер. На жаль, у сучасному житті ми часто зустрічаємо змальованих ним персонажів, зокрема і з байки «Щука». Знайома нам Лисиця, яка бере хабарі й усіх дурить; Щука, яка здатна «викрутитися» з будь-якої ситуації; нерозумні та недалекі два Осли; одна нікчемна Шкапа та два стареньких Цапа... Проте я сподіваюся, що з кожним роком, а краще — з кожним днем таких «персонажів» буде дедалі мен­ше, бо люди ставатимуть чесними та порядними, навчаючись цього і з повчаль­них байок також.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 118 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz