ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Атмосфера добра і любові в українській родині (за твором С. Васильченка «Свекор»)

Споконвіку у житті українців найбільше цінувалися повага до оточуючих, чесність, порядність, розум, життєрадісність. Саме такі риси роблять людей по- справжньому гідними любові та поваги, такі риси притаманні героям С. Василь­ченка. Одна з найбільших цінностей в людському житті — родина. Саме стосун­ки у родині, любов та поради батьків формують вдачу та погляди, зумовлюють вчинки та поведінку.

У оповіданні «Свекор» зображено українську родину. Головний герой опові­дання — хлопчик Василько. Він розмовляє як дорослий, коментує найменший непорядок у хазяйстві, словом, бурчить, немов «свекор» — так прозвали його рідні. Але, на мою думку, Василько — дуже щирий та розумний, а такі його вчинки зовсім не погані, це просто особливість його вдачі. Мені дуже сподоба­лось те, як рідні вирішили провчити Василька. Батько з матір’ю запропонували хлопцеві перебрати все хазяйнування на себе, одружитися та стати головою ро­дини. Це, звісно, був жарт, який навчив Василька багато чого. Повага до рід­них, дружня атмосфера у родині вчить дітей набагато більше, аніж заборони чи покарання. З української літератури, з розповідей бабусь та дідусів мені відомо, що в українських родинах доброзичливе, тепле ставлення одне до одного є над­звичайно важливими.

Василько сам зрозумів, що ще замалий для того, щоб хазяйнувати. Отже, він не має права засуджувати дії старших, нехай і у ввічливій формі, не повинен «вчити батьків». Цікаво, що рідні дали це зрозуміти хлопцеві без якихось не­зручних серйозних розмов, без покарань та роздратування. Правду кажуть, що добрим словом та жартом можна досягти багато чого. До того ж всі ми знаємо, якими повчальними бувають гумористичні твори, хоча на перший погляд вони

 

і здаються простою розвагою! Оповідання С. Васильченка доводить, що добрий жарт і у житті, і у літературі здатен навчити людину, змінити її поведінку, не за­лишивши при цьому неприємних спогадів, сорому або злості у її душі.

Зображуючи своїх героїв, оповідаючи про невеличкі епізоди з їхнього життя,

  • Васильченко вкладає у твори всю свою любов до дітей. Письменник наголо­шує, що навіть до маленьких треба ставитися з повагою, не принижуючи та не ображаючи їх. Я також вважаю, що кожна людина має докладати всіх зусиль для того, щоб у її родині панувала атмосфера злагоди, взаємодопомоги та взаємопо­ваги. Цінувати та любити свою родину вчать нас твори літератури, споконвічні традиції нашого народу, вчить нас і саме наше життя...


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 132 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz