ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Геракл - уособлення сили, сміливості, вірності своєму призначенню на землі

Красуня Алкмена — дочка царя Мікен і дружина героя Амфітріона — була такою прекрасною, що навіть Зевс був вражений її вродою і якось з’явився до неї у подобі чоловіка. Коли Алкмена мала народити, Зевс радів з того, що один із близнят був його сином. Але царственна Гера, дружина громовержця, вирі­шила хитрощами позбавити сина Зевса влади і взяла у чоловіка клятву, що ца­рем персеїдів буде той, хто народиться перший. Потім вона зробила все, щоб першим народився кволий, хворий Еврісфей. Щоб звільнитися з-під влади Ев- рісфея, син Зевса Геракл мав здійснити дванадцять подвигів. Гера ненавиділа Геракла з дня його народження. Ще коли він із братом-близнюком лежав у ко­лисці, вона послала дві змії. Уночі, коли всі в будинку Алкмени спали, змії впо­взли до кімнати. Вони вже обвилися навколо тіла немовляти, але Геракл схопив змій своїми маленькими рученятами і задушив їх.

Коли Амфітріон дізнався про цей випадок, то вирішив дати гідне виховання синові Зевса. Він найняв учителів, які вчили майбутнього героя читати, писати, співати та грати на музичних інструментах. Але Гераклу було цікавіше бороти­ся, стріляти з лука, вчитися володіти зброєю. Якось учитель музики брат Орфея Лін ударив Геракла за лінощі. Розгніваний богатир схопив кіфару і вдарив нею учителя по голові. Не розрахувавши своєї сили, Геракл ненароком убив Ліна. Боячись, щоб не сталося ще чогось подібного, вітчим відправив його пасти ста­да в лісистий Кіферон.

Геракл не дуже переймався, що змушений був жити в лісі. Він продовжував учитися військових вправ і перевершив усіх у майстерності. Люди дивувалися з велетенського зросту, сили і сміливості юнака. Якось він сам убив кіферонсько- го лева, здер з нього шкуру і носив її на своїх могутніх плечах. Палицю Геракл зробив собі з вирваного з коренем ясена.

Боги піклувалися про улюбленого сина Зевса. Меч йому подарував Гермес, лук і стріли — Аполлон, золотий панцир — Гефест, богиня Афіна сама виткала для нього одяг.

Змужнівпіи, Геракл переміг царя Ергіна, якому Фіви платили данину. За це цар Фів Креонт віддав за нього свою дочку Мегару, а боги послали молодому подружжю трьох прекрасних синів.

Геракл жив щасливо у Фівах, аж поки мстива Гера не наслала на нього жах­ливу хворобу — божевілля. Втративпіи розум, великий герой убив своїх дітей і дітей свого брата. Отямившись, Геракл вжахнувся своєму мимовільному злочи­ну. Він назавжди покинув Фіви і, за порадою Аполлона, повернувся на батьків­щину, щоб за наказом царя Тірінфу звершити дванадцять подвигів.

Створивши міф про Геракл а і його подвиги, давні греки втілили в образі ге­роя своє бачення ролі людини на землі. Смілива, горда, сильна людина буде за­вжди користуватися прихильністю богів і увічнить своє ім’я у подвигах заради людей і батьківщини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 99 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz