ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Міфи давніх слов’ян

У IX столітті було введено християнство в слов’янських землях. Віра в єди­ного Бога і його сина Ісуса Христа перетворила слов’янську міфологію на казку із щасливим кінцем. Верховні божества забулися, а в народній пам’яті залиши­лися уявлення про домовиків, відьом, мавок, лісовиків, водяників і т. ін.

Наші древні предки вірили в те, що весь світ заповнений богами, що вся природа жива і наповнена різними чудесами. Найголовнішими були боги, які всім керували, за ними йшли нижчі демони, які служили старшим богам. До на­ших днів зберігся міф про створення світу, у ньому розповідається, що бог гро­зи Перун, який жив на небі, боровся із дияволом Велесом, який жив на землі. Велес украв воду, людей, худобу, а потім і жінку Перуна. Бог грому розгнівав­ся і намагався блискавкою вбити диявола. Але хитрий Велес перетворювався на людину чи тварину і ховався від розплати. Він тікав від грому і блискавки і там, де диявол лягав, з’являлися пагорби, де кашляв — там виростала гора, а де ска­кав — там з’являлося пасмо високих гір. Але ніщо не могло сховати Велеса від гніву Перуна, який стрілами розколює каміння.

Громовержець убив свого ворога, посік його на частини і розкидав їх в різ­ні боки. Після цієї битви пролився благодатний дощ, і земля перетворилася на зелений, квітучий рай.

Перун — син прабога Неба. Його зброя — це стріли, веселка — щит, а хма­ри — кучері і борода. Грім наші пращури сприймали як слово боже, вітри і бурі — як його дихання. Громовержець дав людям вогонь, посилав дощі на поля. Давні слов’яни вважали Перуна богом морів, річок, вітрів, бур. Усе в світі було підвладне йому. Але з часом у свідомості людей імена, які раніше давали верховному боже­ству, стали іменами окремих богів: Перун — бог грому і блискавки, Сварожич — бог вогню. Морський цар — бог води, Стрибог — бог вітру, Дажбог — бог сонця.

На жаль, міфи наших предків збереглися в народній пам’яті лише в неба­гатьох піснях та казках, за якими важко їх повністю відтворити. Але ми маємо знати, що і слов’янські народи були творцями міфів, які поетично, образно по­яснювали створення світу і явища природи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 136 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz