ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Спільне у міфології різних народів

Історія розвитку людства налічує тисячі років. За цей період різні народи пройшли різний шлях, але всі вони на зорі зародження цивілізації оживляли природу, населяли її різними істотами. Отож явища природи ставали для людей предметом поклоніння. З часом людина почала відділяти сам предмет від його магічної сили, і тоді з’явилася віра в демонів. Магічна сила перетворилась в уяв­ленні людей на чудовиська і страхіття, які ставилися до людини вороже. Але їх можна було обдурити, задобрити, іноді з ними можна було домовитись і навіть в деяких випадках здобути допомогу.

Магічними силами з давніх-давен населяли усе навколо і слов’яни. Кожне дерево, кожний струмок, річка, ставок, домівки селян мали свого покровителя у вигляді мавок, водяників, домовиків. Слов’яни не рубали дерева без того, щоб не попросити пробачення у хазяїна лісу, без звертання до Ярила-сонця не роз­починали сільськогосподарські роботи, різними засобами захищали свійських тварин від нечисті, яка могла оселитися в хлівах, задобрювали домовика, який мав жити в кожній хаті.

На іншому боці земної кулі океанічні полінезійці, життя яких було тісно пов’я­зане з океаном, населяли водну стихію чудовиськами. Перед тим, як розпочати будівництво хатин чи човнів, полінезійці задобрювали духа дерев, просили його підтримки у виборі хорошого дерева. Кожна подія у їхньому житті була пов’яза­на із складними і незрозумілими сторонній людині ритуалами та моліннями. Від злих сил природи полінезійці захищалися татуюванням. Вони покривали магіч­ними знаками усе тіло і вірили, що це збереже їм життя у далеких мандрівках по океану, захистить від вітру і бурхливих хвиль, принесе удачу у риболовлі.

Особливо цікавими, як на мій погляд, є вірування американських індіанців, які не відділяли своє життя від життя природи, адже вони повністю залежали від неї. Кожне індіанське плем’я мало свій тотем — тварину, від якої, за віруванням, походили усі члени племені. Вони не мали писемності, а тому численні міфи пе­редавалися з уст в уста і збереглися до напіого часу.

Практично в міфології усіх народів є пояснення створення світу, зародження життя на землі. Ці міфи по-різному розкривають важливі питання, але у міфоло­гії усіх народів присутня вища сила, яка створила все, що оточує людину, і все, що людина може осягнути силою свого розуму.

Вивчаючи міфологію різних народів, ми зможемо краще зрозуміти історію розвитку цих народів, спосіб їхнього життя і культуру.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 74 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz