ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Велич подвигу Прометея

За грецькою міфологією боги жили на горі Олімп, займалися своїми справа­ми і не звертали особливої уваги на людей, які жили в темряві і холоді і не мали надії на майбутнє. Єдиний небожитель, який пожалів людей, був титан Проме- тей. Він дав їм надію на майбутнє, а щоб люди не мерзли в темряві, вкрав у бо­гів вогонь і подарував його цим слабким створінням.

Зевс ненавидів титанів, боявся їхньої грізної сили, і хоча Прометей свого часу допоміг Зевсові у боротьбі з титанами, могутній громовержець, здавалося, тільки й чекав нагоди, щоб розправитися з героєм. Підступний Зевс звинуватив Прометея у зраді і наказав прикувати його до найвищої гірської скелі. Щоб при­мусити безсмертного героя страждати, громовержець послав гігантського орла, який гострими пазурами і міцним дзьобом розривав печінку Прометея вдень, а вночі рани гоїлися. Із першим променем сонця розпочиналися нові муки гор­дого титана. Такий жах мав тривати вічно, адже Прометей був безсмертний.

Зевс карав Прометея ще й за те, що титан знав ім’я людини, яка свого часу ски­не громовержця з Олімпу, але не хотів сказати, як відвернути від нього цю злу долю.

Не раз умовляли Прометея скоритися грізній силі Зевса і віщий старець Оке­ан, і чарівні океаніди, і посланець богів Гермес, і титани, які врепіті-репіт визна­ли владу Зевса, і богиня Деміда. Але титан ладен був терпіти жахливі страждан­ня, зносити віковічну темряву, але ніщо не могло зломити його гордий дух.

Прометей не скорився Зевсові, виявляв велич духу, мужньо терпів усе, що принесла йому доля. І тільки тоді, як залишився сам на скелі, з його грудей ви­рвався стогін нарікання. Він звернувся до бистровійних вітрів, до рік і морських хвиль, до землі і сонця, які були свідками його страждань. Прометей передбачав свою долю, знав, що на нього чекає, і все-таки дав божествений вогонь людям, навчив їх добувати і обробляти метал, приборкав диких биків і показав людям, як користуватися їхньою силою, збудував перший корабель і навчив користува­тися вітрилом, відкрив силу ліків, навчив лічби, читання і письма. Усі дарунки Прометея зробили людей сильними, впевненими в собі, полегшили горе, піднес­ли їхній дух. Боги вже не мали повної влади над смертними, які іноді кидали виклик і самим олімпійцям.

Прометей дав людям знання і надію зовсім не тому, що хотів досадити Зевсу. Все це він зробив заради людей, щоб вони могли самі захиститися від ворожих сил природи, яку уособлювали в собі боги-олімпійці.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 156 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz