ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Причини популярності образу Прометея

Мабуть, жодне ім’я міфічного героя не мало такої популярності, як ім’я ти­тана Прометея. Мені здається, що це сталося тому, що не було в міфології героя, який так багато зробив для людей. Він пожалів нещасних смертних, які жили нужденним життям ще за часів титана Крона і мали загинути від гніву громо­вержця Зевса.

Прометей розумів, що не може захистити людей, сховавши їх у найпотаємні- ші печери чи найдрімучіші ліси. Ніхто й ніде не міг сховатися від всюдисущого ока богів. Людство було приречене на загибель і врятувати його могло лише ро­зуміння того, що відбувається в природі. Розум, знання законів природи, умін­ня пристосовуватися до становища і протистояти йому, ремесла робили людей сильними, відважними. За міфом Прометей підштовхнув людей до занять мис­тецтвом, ремеслами, до того, щоб вони навчилися мріяти і вірити у майбутнє.

Озброєні знаннями і вміннями, люди більше не жахалися богів і, продовжу­ючи поважати їхню силу, мали більшу надію на себе.

Прометей був безсмертний, а тому цілі віки зносив тяжкі муки, на які його прирік Зевс. Йому достатньо було підкоритися громовержцю, попросити про­бачення за скоєне, і Зевс з радістю прийняв би титана на Олімп. Але Зевс хотів дізнатися від Прометея про свою долю, адже титан сказав, що настане час — і син земної жінки скине верховного бога з трону. Як же хотілося громовержцю взнати ім’я героя, щоб ще в колисці знищити його. Та Прометей мужньо зніс усі знущання, не підкорився злій волі тирана.

Міфічний образ Прометея став для людства уособленням сили, мужності, са­мопожертви заради інших. Боги були розвінчані, в них перестали вірити, а Про­метей назавжди залишився прикладом у житті. Прометеями стали називати лю­дей, які жертвували життям заради інших, залишалися вірними своєму слову.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 159 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz