ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Міфологія, звичаї і повір’я давніх слов’ян

До прийняття християнства слов’яни були язичниками. Вони поклонялися багатьом богам.

З давніх-давен людям не давали спокою питання: чому сходить і заходить сонце, від чого буває грім, чому йде дощ, розливаються ріки, свище вітер? їм не

 

вистачало знань про явища природи, а тому вони населяли землю богами, які мали «відповідати» за все, що відбувається. Серед них були добрі і злі, вони або допомагали людині, або пікодили.

Давні слов’яни зверталися до богів як до живих істот, просили їх бути ще­дрими і милостивими, задобрювали подарунками, піснями, танцями, різними замовляннями.

Перун у давніх слов’ян був богом блискавки і грому, покровителем воїнів. Щоб не накликати біди, під час грози заборонялося співати, свистіти, їсти, спа­ти. Дерево, в яке влучала стріла Перуна, використовувалося тільки для виготов­лення музичних інструментів.

Не вміючи пояснити природу грому і блискавки, люди інтуїтивно відчували загрозу, а тому ніколи в грозу не ховалися під поодиноким деревом і не підні­мали вгору гострих предметів.

Довга сніжна морозна зима була справжнім випробуванням для давніх слов’ян. Люди чекали тепла, сонечка, пробудження природи і молили бога Яри- ла, щоб він зігрів землю, розтопив кригу. Ярило був для них уособленням любо­ві. йому співали веснянок, присвячували танці.

Сварог — бог неба і вогню. Існує міф, у якому саме Сварог викував золотий плуг і золотий перстень, навчив людей обробляти поля, кувати знаряддя пра­ці, посіяв серед людей любов і вірність. Щоб прикликати великий урожай, дав­ні слов’яни під Новий рік обходили хати з плугом, клали його під святковим столом. Після народження немовля купали і підносили до пічного вогню, який очищав дитину, захищав від злих духів.

Бог скотарства, торгівлі і достатку Велес навчив людей розводити свійську худобу. Він забороняв без потреби убивати звірів. На зимові свята з хати в хату ходили ряжені, колядували, закликали достаток у родини. У жнива на полі за- липіали Велесову «бороду» — жмуток незжатих колосків, щоб бог прийняв цю жертву і допоміг наступного року виростити багатий урожай.

Купайло — бог літнього сонця і урожаю. У ніч з 6 на 7 липня слов’яни ви­готовляли солом’яне опудало і спалювали його. Цей звичай символізував про­щання людей з літнім сонечком. Дівчата ворожили на долю, плели вінки і пус­кали їх на воду. Щоб очиститися від злих сил, молоді люди розпалювали багаття і, взявпіись за руки, стрибали через вогонь.

Давні слов’яни, населяючи все довкілля міфічними істотами, одухотворяли природу і ніколи не робили такого, що могло зашкодити їй. Сучасне покоління мусить знати про давні вірування своїх предків і брати з минулого все найкраще.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 122 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz