ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 52
Гостей: 52
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Образи байки Езопа «Крук і Лисиця»

Байка «Крук і Лисиця» складається з двох частин. Перша — розповідна, дру­га — мораль.

Крук десь украв шматок м’яса і сів на високе дерево, щоб поласувати ним. Під деревом пробігала Лисиця. Вона відчула запах поживи і вирішила будь-що відібрати м’ясо. Хитрунка почала вихваляти красу і велич птаха, кажучи, що він міг би царювати над птахами, аби мав ще й голос. Крук хотів відповісти, що в нього голос є, каркнув і випустив м’ясо. Лисиця швиденько вхопила здобич і сказала: «О Круче, аби ти мав ще й розум, то тобі більш не бракувало б нічого, щоб стати героєм».

Езоп закінчує байку словами, що розповідь стосується нерозумної людини. 142

 

Образ Крука — це тип довірливої, недалекоглядної людини. Простуваті люди вірять усьому, що чують. Добре знаючи чи відчуваючи, що улесливі слова — це брехня, вони все-таки вірять у почуте. І якщо на їхньому життєвому шляху тра­пляється така Лисиця, вони можуть втратити своє добро.

Образ Лисиці — це уособлення хитрих, корисливих людей. Не маючи змо­ги силою заволодіти чужим добром, такі люди діють винахідливо. Вони лестять, обплутують брехливими словами довірливу людину, примушують її повірити у власну винятковість, значущість. І тільки-но таке сталося — брехун заволодіє чужим добром і буде про себе чи й уголос насміхатися з простака.

Лисиця вчинила ганебно, але, незважаючи на це, читач відчуває, що симпатії автора на її боці. Крук втратив своє добро лише завдяки власній дурості, а Ли­сиця виявила свою хитрість і винахідливість.

Байка «Крук і Лисиця» — це пересторога людям, які готові слухати лестощі на свою адресу і довіряють брехні. Кожна людина має поважати себе і не потра­пляти на гачок улесливих слів брехунів і пройдисвітів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 242 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz