ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 50
Гостей: 50
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Лафонтен - байкар

Лафонтен народився 8 липня 1621 року в Шато Тьєрі в сім’ї чиновника. На­вчався в сільській школі, потім вивчав право в колежі міста Реймс.

Писати Лафонтен почав у 33 роки. Першими його творами були комедії, по­еми, казки і оповідання у віршах. Пізніше, познайомившись із творами Езопа, звернувся до жанру байки і написав їх аж 238. У них Лафонтен поєднав езопів­ську мудрість з легким французьким віршем.

У XVII столітті в Європі релігія мала величезний вплив на людей. Святі отці проповідували відмову від задоволень у житті. А Лафонтен закликав людей бути щасливими, насолоджуватися життям, уміти, не шкодячи іншим, задовольняти свої бажання, бути спокійними, врівноваженими, поміркованими. У його творах розум людини торжествує над буттям. Поет учив безправних людей пристосову­ватися до життя, цінувати те, що мають.

Байкар поважав короля Францїї і закликав людей підкорятися державним за­конам. Він вважав, що людина має працювати, а результатом плідної праці буде добробут. Саме матеріальне благополуччя може принести людині впевненість у собі, надати їй незалежність від волі інших. Лафонтен і сам багато працював. Але у житейських справах він був людиною простодушною і неуважною.

Сучасники згадували, як Лафонтен довго домагався зустрічі з королем, щоб подарувати йому книжку. Та коли король прийняв письменника, Лафонтен зі­знався, що книжку забув удома.

Письменник був глибоко релігійною людиною, але священиків не любив. Коли він помирав, до нього прийшов духівник. Помолившись, відпустивши грі­хи, священик став вимагати грошей на церкву. Лафонтен, лукаво усміхаючись, сказав: «Отче, у мене за душею немає й копійки. Та незабаром вийде з друку моя книжка, візьміть сто екземплярів, продайте їх, заберіть гроші на користь церкви».

Лафонтен обрав жанр байки не випадково. Саме байка дозволяла не лише розважати людей, а й передавати їм свій життєвий досвід. Проте повчальність у його байках легка, яскрава, а тому легко і надовго запам’ятовується.

gment-->Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 85 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz