ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Засудження звірячих несправедливих законів у байці Лафонтена «Зачумлені звірі»

У більшості байок Лафонтен утілював своє розуміння щастя, показував шля­хи досягнення його, закликав людей до праці. Байка «Зачумлені звірі» — це по­літична сатира на суспільне життя у Франції у XVII столітті.

у царство звірів прийшла чума, щоб скарати їх за погані вчинки. Зникли лю­бов, дружба і довіра навіть серед лагідних горлиць. Цар звірів Лев скликав усіх звірів на раду і запропонував покаятися у гріхах. Найбільший грішник мав умер­ти наглою смертю, адже це його негідні вчинки накликали пошесть на всіх.

Лев перший почав каятися у своїх гріхах. Він роздер чимало баранів, загриз багато невинних пастухів. Якщо звірі вирішать вбити його за ці провини, то він радо прийме смерть.

Але тут втрутилася хитра Лисиця. Вона запевнила всіх, що для баранів швид­ка смерть від пазурів Лева була благом, а пастухи сприймали за щастя нести во­лодарю до ніг свої життя.

Далі громада вирішила не розпитувати про гріхи Тигра, Ведмедя, Псів-сто- рожів, бо їм честь і хвала за вірну службу. А ось Осел покірно визнав свою про­вину: одного разу він вхопив жмуток сіна із копиці ченця. Саме цю вину звірі і визнали найстрашнішою. Учений Вовк пояснив, що чесні друзі вмирають через те, що Осел жер травицю. За це Осла всі засудили і стратили без жалю.

Байка «Зачумлені звірі» досить велика, складається із 58 віршованих ряд­ків. Алегорія в ній настільки прозора і ясна, що письменник тільки в останньо­му рядочку дозволив пряме висловлення свого ставлення: «Безсилий ти — тобі жалю нема!»

У творі за образами звірів легко вгадати людей. Цар (Лев), несправедливі суд­ді, що оточують його, улесливі чиновники. Осел зізнався у мізерній провині, але саме він був скараний, бо в ціні серед звірів не правда, а чини, сила і влада.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 99 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz