ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«У сильного безсилий винен завсігди...» (за байкою І. Крилова «Вовк і Ягня»)

У казках добро завжди перемагає зло. Несправедливість, жадібність, заздрість та інші людські вади у казках караються. А як же у байках? Байки наближені до життєвих ситуацій. У них також, як і у казках, героями можуть виступати твари­ни. У байці «Вовк і Ягня», дійові особи Вовк і Ягня наділені людськими якостя­ми. Ягня — боязке, беззахисне. Воно тремтить перед Вовком, який є втіленням сили самодурства.

Які приклади слабкості і несміливості Ягняти ми знаходимо у тексті байці?

У спеку до струмка зайшло Ягня напитись...

А тут де не взявся Вовк. Та ще й вигукує:

«Як, нахабо, смієш ти мутити

Потік цей прохолодний мій?..»

Від таких лайливих слів перший-ліпший затремтів би в реальному житті. А тут беззахисне Ягня і Вовк наодинці, і чекати допомоги слабкому ні від кого. Але Ягня не просто виправдовується перед господарем лісу. Воно називає Вов­ка «пресвітлим», «світлістю», виказуючи йому належну повагу. І перш ніж щось промовити, каже: «Насмілюсь вам сказать...» Це підкреслює величезну дистан­цію між персонажами, коли одному вільно чинити все, що заманеться.

А які ж слова доводять, що Вовк дійсно господар становища?

Прохолодний потік, який належить усьому лісовому товариству. Вовк називає своїм. Відповідаючи на ввічливе звертання до нього Ягня, називає його «негідни­ком», «нахабою», а дружелюбне звертання — грубим. При цьому Вовк розуміє, що Ягня насправді йому не грубить, і легко звинувачує у грубості також неіснуючого брата Ягняти, і псів, і пастухів. Господар лісу цим мимоволі виказує свою слабкість. Адже стає зрозумілим, що є сильніші за нього і з ними він не говоритиме так, як з Ягням. Ось і вимовляє Вовк фразу, думаючи про своїх можливих кривдників:

«...І шкодите мені ви всі по ЗМОЗІ всюди...»

Але до чого тут безвинне Ягня? — виникає питання у читача. Все дуже про­сто: Ягня винне уже тим, що Вовк хоче їсти.

Ось так і в реальному житті є люди, які заради задоволення своїх потреб і ба­жань готові на самодурство, свавілля, иорупіення законів. Але при цьому вони намагаються мати гідний вигляд в очах інпіих. Ось і вигадують, подібно до Вов­ка, усілякі виправдовування своїм діям.

Дійсно, «у сильного безсилий винен завсігди».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 226 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz