ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Чого навчають нас байки

Однією з перших форм художнього мислення поряд з міфом була байка — коротке оповідання, найчастіше у віршованій формі, переважно сатиричного характеру. В чому ж секрет такого довголіття літературного жанру? Чого навчає нас байка?

Найчастіше героями байки є звірі, рослини, неживі предмети, які дають можливість говорити про вади чи недоліки людей. І читач, як правило, дуже до­бре розуміє алегоричні образи цих творів.

Герої байки І. Крилова «Квартет» «вигадниця Мартишка, Осел, Козел та клишоногий Мишка» взялися не до своєї справи і тому мають дуже смішний та жалюгідний вигляд. Ця байка вчить нас, що кожен повинен виконувати ту ро­боту, до якої має хист, особливо коли це стосується такої витонченої сфери ді­яльності, як мистецтво.

Байка І. Крилова «Свиня під дубом» показує, що буває з невдячними людь­ми, які не хочуть нічого бачити далі свого носу. Сучасні люди, на превеликий жаль, дуже часто недбало ставляться до навколишнього середовища: вирубують дерева, забруднюють річки, повітря, не замислюючись над тим, чим вони диха­тимуть і що споживатимуть за декілька років. Ці люди нагадують мені крилов- ську Свиню, яка нищить Дуба, що її годує.

А Дем’ян із байки І. Крилова «Дем’янова юшка», який перечастував свого сусіду Фоку дуже смачною юшкою, наочно доводить нам, що в усьому має бути міра.

Отож, хоча байки почасти і «смішні», у них йдеться про серйозні та по­вчальні речі. Байки застерігають людей від дурних учинків. Вони, немов через збільшувальне скло, показують різні сторони людського життя, змушуючи чи­тача замислитися над тим, який вигляд він має в тій чи іншій ситуації. Байки допомагають людям позбутися своїх недоліків. І в цьому, на мою думку, секрет довголіття цього літературного жанру.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 108 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz