ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 43
Гостей: 43
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Зміст назви оповідання А. Цехова «Хамелеон»

Видатний російський письменник А. Чехов починав свій творчий шлях як автор невеликих гумористичних оповідань. Проте маленькі за обсягом твори були наповнені глибиною змісту, широтою узагальнень. Серед ранніх творів письменника одним із найпопулярніших було оповідання «Хамелеон».

Прочитавши назву твору, читач може припустити, що мова в ньому піде про природу, вивчення тваринного світу. Та про представників класу плазунів в опо­віданні немає жодного слова. Натомість воно розповідає про людей, їхню пове­дінку, моральні якості. Є в ньому, правда, один представник братів наших мен­ших — переляканий собака. Саме через нього і зчинився увесь цей гамір біля дров’яного складу купця Пічугіна.

Головний герой оповідання, поліцейський наглядач Очумелов, через свій службовий обов’язок намагається з’ясувати, чому це зібрався натовп. Він сер­йозно береться до справи. Врізаючись у натовп, грізно ставить низку питань: «З якої це нагоди тут? Чому тут? Хто кричав?» І ось тут починаються дивні пе­ретворення. Декілька разів повторюється ситуація з’ясування, чий собака. П’ять чи шість разів змінюється відповідь на це запитання, і стільки ж разів змінюєть­ся поведінка Очумелова та його оцінка події. Спочатку поліцейський наглядач набирає вигляду людини можновладної, розмовляє суворо. Велично «ворушачи бровами», він вирішує оштрафувати хазяїна «бродячої худоби», а «собаку зни­щити». Та відповідь когось із натовпу, що собака належить генералові Жигало- ву, відразу змінює і вигляд Очумелова, і його погляд на ситуацію та винуватця. Очумелов — неначе ящірка-хамелеон, що змінює своє забарвлення від освітлен­ня. Він декілька разів змінює своє рішення залежно від того, хто хазяїн собаки. В основі усіх змін поведінки Очумелова — непорушна переконаність у вищості «генеральського» над усім іншим.

Разом з Очумеловим «перетворюється» і Хрюкін — від потерпілого до вину­ватця події. Так само змінюється настрій натовпу, що зібрався в очікуванні хоч якоїсь розваги на сонній від спеки базарній площі. А це тільки підкреслює по- піиреність хамелеонства.

В оповіданні «Хамелеон» А. Чехов висміює безпринципних людей, які на до­году обставинам ладні постійно і моментально змінювати свої погляди на діа­метрально протилежні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz