ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Висміювання підлабузництва та чиношанування в оповіданні А. Цехова «Товстий і тонкий»

Геніальний російський письменник-новеліст А. Чехов на кількох сторінках короткого оповідання змалював картину цілого соціального явища.

Сюжет оповідання «Товстий і тонкий» дуже простий: на вокзалі зустрілися двоє шкільних приятелів, які не бачилися багато років. Один із них був товстий. Він щойно побував у ресторані, і «його губи лисніли від масла, мов стиглі ви­шні. Пахло від нього хересом і флердоранжем». Другий був тонкий, він «зійпіов з вагона і був нав’ючений чемоданами, клунками та коробками. Пахло від ньо­го шинкою і кавовою гущею». Уже перші художні деталі-запахи дають нам уяву про соціальний стан героїв. Від чиновника вищого класу не буде пахнути ка­вовою гущею. Приятелі були приємно здивовані несподіваною зустріччю. Про­лунали схвильовані вигуки: «Порфирію! Голубе мій!» — «Мишку! Друже дитин­ства!» Приятелі тричі поцілувалися. Здавалося, спогадам не буде кінця. Проте радісне піднесення тонкого тривало недовго.

Зізнання товстого, що він дослужився до таємного радника, подіяло на тон­кого магічно. Він «раптом зблід, скам’янів, але скоро його скривила широченна посмішка; здавалося, що від обличчя і очей його посипалися іскри. Сам він зі­щулився, згорбився, звузився...» Навіть чемодани і клунки його поморщилися, не кажучи вже про довге підборіддя дружини, яке «стало ще довшим», і сина Нафанаїла, що «витягся струнко». Таке дивне миттєве перетворення всієї сім’ї пояснювалось дуже просто. Між шкільними приятелями пролягли шість класів, шість щаблів чиновницьких сходинок. Товстий був чиновником другого класу, а тонкий — восьмого. Слова «таємний радник» затьмарили все. Тонкий відра­зу ж забув, що перед ним колишній однокласник. Він бачить тепер перед со­бою лише вельможу. Його мова відразу ж стає приниженою: «Милостива увага вашого превосходительства... ніби життєдайна волога...» Тонкий над усе цінує в людині її суспільний стан, гнеться перед вищим чиновником. Він готовий на будь-які приниження, щоб показати свою здатність догодити знатній людині. Цю психологію раба, що панувала в царській Росії, й описує А. Чехов у своєму оповіданні «Товстий і тонкий».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz