ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 46
Гостей: 46
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Переродження Скруджа (за повістю Ч. Діккенса «Різдвяна пісня...»)

Напередодні Різдва по вулиці йде людина. Зустрічні собаки, пригнувши го­лови, намагаються непомітно прослизнути мимо. Здавалося б, це люди повинні лякатися собак, а тут все навпаки. Перехожі, що зустрічаються з ним, не підні­мають, як заведено, капелюхи над головою, щоб привітатися, не бажають щас­ливих свят, благополуччя. Вони теж намагаються швидше розминутися з цією людиною. Ім’я цієї чудернацької людини Скрудж. «Це був кремінь, а не чоловік. Потайний, відлюдкуватий, самітний — він ховався, немов слимак у мушлю...» І до оточуючих, і до тих, хто допомагав йому у комерційних справах, Скрудж ста­вився без співчуття, вони його дратували. Скрудж був до всіх байдужим, знева­жав, і головною метою життя вважав наживу.

Невтримна пристрасть Скруджа до грошей робила нещасним як його самого, так і його оточення. Але про те, що він нещасна людина, Скрудж дізнався тільки тоді, коли за велінням Долі його відвідав Дух Минулого Різдва. Скрудж побачив себе дитиною, самітним хлопчиком, який сидів за нефарбованою партою у довгій кімнаті з голими стінами усіма забутий. Потім цей хлопчик відчув радість зустрічі з сестрою, яка його любила. Вже заміжньою жінкою сестра померла. Залишився небіж. Потім він побачив себе зрілим чоловіком. Поруч з ним — «чарівна молода дівчина в жалобі». Її присутність дозволила Скруджу подивитися на самого себе збоку. І він зрозумів, що зробило нещасним і його, і тих, хто був поруч. Дівчина чітко сформулювала його проблему. Скрудж молився єдиному богові — грошам. Переродження Скруджа відбувається після зустрічі з Духом Теперішнього Різдва і Духом Майбутнього Різдва, особливо після того, як Скрудж побачив свою могилу. Як його згадуватимуть люди? І тут доречно згадати такий епізод. Святкуючи Різд­во, його небіж і небога згадують Скруджа, який нехтував святами, «його багатство не йде йому на пожиток. Воно й людям не приносить добра, і його не втішає...» А проте люди ставилися до нього без злоби, вони його жаліли, співчували і, про­мовляючи Різдвяні тости, бажали Скруджу добра.

І як же було не відповісти добром на добро? Поки Скрудж мандрував з Духами у часі, у нього боліла душа, він страждав, плакав, мабуть, уперше у дорослому житті так плакав... Поступово Скрудж перероджується. І вже не дивно, що він без вагань під­писує папір на благодійність — ще недавно це було б неймовірно. Скрудж відправляє Бобу Кретчиту велику індичку, причому «від захоплення так і зайшовся сміхом. Ото вже він буде голову ламати — хто це йому прислав...» Цей епізод свідчить, що Скрудж творить добро не про людське око, а за велінням душі.

Може, кожній людині не завадило б час від часу здійснити подорож у своє минуле, щобБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 180 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz