ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Образ ученого Бенедикта в романі Жуля Берна «П’ятнадцятирічний капітан»

У багатьох своїх пригодницьких романах Жуль Берн використав образ дива­куватого ученого-всезнайки. У романі «П’ятнадцятирічний капітан» — це кузен Бенедикт. Зовнішній вигляд цього героя незвичний і кумедний. Він був високий і худий. Мав велику кудлату голову, підсліпуваті очі прикрашали золоті окуля­ри. Кузен не міг дати ради своїм довжелезним ногам і не знав, куди подіти довгі руки. У свої п’ятдесят років він був безпорадний, мов мала дитина: забував по­їсти, не звертав уваги на одяг, завжди був заглиблений у свої думки. Проте ку­зен Бенедикт мав добре серце, завжди був готовий стати у допомозі. Усі любили його за безпорадну вдачу і незлостивий характер.

У житті кузена найбільше цікавила наука, але він займався виключно чле­нистоногими. Більшість людей бояться і гидують жуками, комахами, а для Бе­недикта вони були єдиним захопленням і любов’ю. Неможливо було полічити кількість шпильок, які він носив за манжетами, в комірі, за відлогами піджака. Учений був завжди готовий піймати якийсь новий вид комахи і нашпилити її для своєї колекції, яку завжди носив із собою у спеціальній бляшанці.

На борту шхуни «Пілігрим» Бенедикт опинився випадково. Він супрово­джував свою кузину місіс Уелдон, дружину хазяїна шхуни, і їхнього п’ятирічно­го сина. «Пілігрим» мав доставити їх із Нової Зеландії до Сан-Франциско. Та сталося так, що пасажирам шхуни довелося зазнати багатьох пригод, перш ніж вони добралися додому.

У морі, на борту шхуни, за кузеном Бенедиктом треба було слідкувати пиль­ніше, ніж за п’ятирічним Джеком. Та й на землі він постійно кудись зникав. З великою лупою в руці і бляшанкою через плече вчений нишпорив у кущах, пірнав у високу траву: він шукав нові види комах. Кузен був такий неуважний до всього, крім пошуків комах, що навіть не помітив очевидного: невеликий загін «Пілігрима» висадився не на берег Америки, а потрапив у Африку. Муха цеце, войовничі терміти цікавили вченого більше, ніж доля близьких йому людей чи власна доля. Тим більше його не хвилювали жахливі картини работоргівлі в Аф­риці. Кузен Бенедикт був схожий на безплідне сухе дерево, яке не могло б при­хистити найнещаснішу людину.

Таке ставлення до себе і оточуючих було справедливо покаране. Коли ман­дрівники повернулися додому, то виявилося, що кузен привіз із Африки не но­вий вид комахи, якій уже дав назву «Шестиніг Бенедикта», а звичайного павука та ще й без двох передніх ніг.

Жуль Берн, створюючи образ кузена Бенедикта, ніби хотів сказати, що час учених-диваків минув. Письменник стверджує: кожна людина має нести відпо­відальність і за себе, і за рідних, і за все, що відбувається навколо.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 146 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz