ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Утілення в образі Бермана найкращих людських рис: готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього

Берман — художник-невдаха, який все життя мріяв створити шедевр. Але... Перше враження про Бермана важко назвати приємним: бридкий та неохайний старий буркотун з потворною зовнішністю. Він має «голову сатира (напівлюдини, напівцапа) і тіло карлика», старий розмовляє з жахливим німецьким акцен­том, від нього тхне ялівцівкою. До того ж Берман нещадно знущається з усякої делікатності.

Але його чомусь люблять дві молоді художниці. Невже зовнішність оманлива?

Так, вона дійсно виявилась оманливою. Насправді Берман — чуйна людина, здатна навіть на самопожертву заради тих, кого любить: під проливним дощем хо­лодної ночі цей чоловік створює свій довгоочікуваний шедевр — малює на стіні будинку листок плюща, який врятував життя дівчини, хворої на пневмонію. За порятунок Джонсі він заплатив своїм життям. Хоч тіло в нього було, як у карли­ка, та душу він мав велетня.

Для створення цієї новели — і композиції, і образу героя Бермана — автор ви­користав антитезу (мазанина — шедевр, тіло карлика — велич духу, знущання з делікатності — готовність до самопожертви, буркітливість дідка — великодушність

і.  Готовність захищати молодих художниць, як сторожовий пес, нікчема — герой, грубість — чуйність).

Цікавим здається порівняння персонажа з біблійним Мойсеєм. Річ, якщо за­мислитися, не тільки в тому, що борода старого була схожа на бороду відомо-. го пророка: як Мойсей жертовно віддав життя для звільнення юдейського наро­ду, зазнавши гіркоти розчарувань і зневіри, так і Берман стає рятівником життя юної художниці. Для пророка рушійною силою його вчинків були скрижалі за­конів, а для Бермана — християнська мораль: а саме доведення думки, що хотіти вмерти — це гріх.

Іншого фіналу в новелі бути не могло.'Тому що тоді знецінилася б ідея твору: показати готовність до непоказної самопожертви заради ближнього.

Прочитавши твір, кожен має дійти висновку: не можна після поверхового зна­йомства чи з першого враження дізнатися про людину все, не можна ставитися до людей негативно через їхню зовнішність, адже в кожній людині є щось гарне, треба лише вміти його побачити не лише очима, а й серцем.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 226 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz