ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Проблема батьків і дітей в оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм»

Одвічна проблема, яка існує в кожному поколінні батьків і дітей, — це відсут­ність порозуміння між ними. Ще давні греки стверджували: «Конфлікт між стар­шим і молодшим поколінням неминучий. Це закон життя. Але річ у тому, на яко­му Грунті виникає конфлікт і як його вирішувати».

З оповідання Дж. Олдріджа «Останній дюйм» ми дізнаємося, що сім’я Бена та Джоанни, яка жила в Египті, розпалася. Дружина повернулася до Америки, зали­шивши Бену, досвідченому американському пілоту, сина — десятирічного хлоп­чика Деві. Бен — безробітний: від його послуг відмовилась нафтоекспортна ком­панія. Чоловік готовий на будь-який заробіток, який час від часу йому підкидає Джеффорд, що торгує сенсаційними матеріалами підводних зйомок.

Складається враження, що Бен — гарний батько, але чоловік ще не відійшов від розлучення, роздратований безробіттям. А хлопчик ще більше його дратує за­мість того, щоб стати батькові втіхою.

Байдуже ставлення батьків давно переконало Деві у тому, що він їм байдужий. Хлопець ріс самотнім.

Оскільки хлопчик залишився сам, без матері, батько, отримавши чергове за­мовлення на небезпечні зйомки, змушений взяти його із собою у політ до Аку­лячої бухти.

У літаку виникає напружена атмосфера: батько поводиться роздратовано, різ­ко, він неуважно ставиться до самопочуття хлопця, розгубленого, переляканого. Після посадки з’ясувалося, що Бен не потурбувався навіть про питну воду для Деві. І глуха стіна відчуження між батьком та сином лише міцнішає. Деві змуше­ний чекати, поки Бен закінчить зйомку і повернеться до нього. Йому страшно: про їхню експедицію не знає ніхто, на березі він залишився сам. А поряд — лише безмежний водний простір. Усе це лише поглиблює самотність і відчай хлопця, його образу на батька.

Як не дивно, але порозуміння стало можливим «завдяки» лиху: на Бена напа­ли акули. Тільки усвідомлення того, шо життя двох людей залежить від поведін­ки Деві, змусило Бена прокласти місточок до серця сина. Хлопець, у свою чергу, усвідомив місце батька у своєму житті і власну роль у його житті. Останній дюйм, що розділяв цих двох рідних людей, було подолано після того, як вони відчули себе єдиною командою, коли злагодженість та взаєморозуміння стали ціною їх­нього життя.

Отже, все скінчилося добре, якщо не зважати на втрачену руку Бена. Але на­був він значно більше — любов свого сина. Хочеться вірити, що наука з цього тво­ру стане в пригоді всім, адже мудрість тут очевидна: подолати прірву між рідними людьми і представниками різних поколінь може лише любов.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 2028 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz