ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 31
Гостей: 31
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Уславлення сильної особистості, здатної за будь-яких умов і обставин залишатися Людиною (за віршем Р. Кіплінга «Якщо...»)

Проблема моральних та етичних цінностей розкривається у творах багатьох митців. Серед них — Р. Кіплінг. Вірш «Якщо...» (у перекладі Є. Сверстюка) або «Коли...» (у перекладі М. Левіної) звернений до сина. Батько знає, що гідно жит­тя прожити важко, але можна, якщо дотримуватися шляхетних правил поведінки. Можна стверджувати, що вірш розповідає про умови, за яких син матиме право називатися Людиною.

Які ж вимоги ставить поет до сина? Яким же він має бути? Насамперед — ві­рним собі, не прагнути стати як усі. Якщо всі проти тебе, зневірилися, — ти вір собі, з’ясуй, чому так сталося, і невтомно чекай свого часу. Якщо оббрешуть, не­навидітимуть — не виправдовуйся. Якщо буде дано дар, талант, мрії — не ство­рюй кумирів, не зазнавайся. Якщо прийде слава або станеш нещасливим, все втратиш — залишайся незворушним, не опускай руки в розпачі. Якщо ризикнеш і все втратиш — почни все спочатку. Якщо втратиш останні надії — збери усю свою волю і встоїш. Якшо опинишся на соціальному дні або зумієш піднестися — не втрать себе, не зрадь себе. Якщо будеш берегти кожну хвилину — працюй над собою, не шкодуючи себе. Якщо зможеш так жити, то світ, випробувавши тебе, відступить і належатиме тобі, бо ти — Людина, сильна самодостатня особистість. Ці моральні настанови Кіплінга підносять людину над буденністю і спонукають її бути на висоті, утриматися на якій можуть лише сильні духом.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 374 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz