ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що таке критика? (Твір-роздум у публіцистичному стилі)

Що б ми не робили — завжди стикатимемось із критикою. Критикують нашу роботу, творчість, навчання, поведінку, зовнішній вигляд. А іноді так хочеться, щоб критики не існувало. Щоб нас тільки хвалили й нагороджували, хвалили і хвалили. Яким би був світ без критики? Здається, це був би ідеальний світ заохо­чення, хіба ні? Але якщо подумати тверезо, виходить, що ні... Критика, хоч як не­приємно це визнавати, потрібна. Саме критика є запорукою розвитку. І індивідуа­льного розвитку, і розвитку суспільства, людства як такого.

Справжній критик ніколи не дає оцінного судження на зразок «це погано, це нікуди не годиться». Недарма кажуть, що критика буває конструктивна і некон­структивна. Ідеальний критик має вказати не тільки на помилки, але й на сильні сторони теж, порадити напрям подальшого розвитку — що б він не критикував.

Якби не було кому вказати на мої помилки, я не міг би їх виправити, бо як би я про них дізнався? Добре, що близькі люди вміють критикувати м’яко і з тепло­тою, тоді критика стає суттєвою допомогою і зовсім не дратує. Кажуть, що вар­то робити так: хвалити — завжди саму людину, а критикувати — лише вчинок чи зроблену роботу. І ніколи не навпаки! Тоді критика не сприйматиметься болісно.

Але далеко не всі критики ідеальні, і не всяка критика йде на користь. Є окре­ма група людей — критикани. Мабуть, кожен зустрічав когось подібного. Це люди, які завжди усім незадоволені, вони все навколо вважають поганим і недоско­налим, всіх навколо — нездарами. Цікаво спостерігати, що ці люди, найсуворіші у своїх судженнях, самі ніколи не знають, як зробити краще, проте постійно дають поради, гублять кожну сміливу ідею. Отакі критики тільки шкодять, бо коли ти старався, виконував завдання і не почув жодного доброго слова — хіба захочеться щось іще робити? Тільки руки опускаються, та й годі.

«Критикани — це зазвичай ті люди, що були б поетами, істориками, біогра­фами, якби могли, але випробувавши свої таланти в тих чи інших галузях і зазна­вши невдачі, вирішили займатися критикою» — цю думку висловив Алтон Чехов, геніальний письменник, який немало постраждав від несправедливої критики за свого творчого життя.

Критика — це професійний коментар до того чи іншого явища, що містить об’єктивну оцінку, вказує на слабкі та сильні сторони й окреслює можливий шлях подолання помилок. Таке визначення особисто я дав би явищу критики. Усе інше — критиканство. Варто вміти відрізняти корисну критику, спрямовану на розвиток, і шкідливу критику, спрямовану тільки на самоствердження самого критика. І звісно, прагнути вдосконалення, аби і твоя власна думка стала для ко­гось авторитетною!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 361 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz