ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Мова квітів (твір-спостереження)

Хлопець виглядав дуже розгубленим. Він стояв посеред квіткового ринку, ди­вився на всі боки — на його обличчі була невпевненість. Імовірно, він збирався вибирати квіти для своєї дівчини, але просто не знав, що обрати. Я йшов за ба­бусею (ми саме прийшли на квітковий ринок купити квітів для її подруги, в якої сьогодні ювілей), але дивився на юнака — навіть перечепився через щось на ас­фальті, так сильно привернув мою увагу цей хлопець. Власне, я добре його ро­зумів: я теж нічого не тямлю у квітах, у тому, як їх обирати, які дарувати і з якої нагоди...

От моя бабуся — справжній знавець етикету, в тому числі і квіткового. Вона впевнено крокувала до червоних та помаранчевих герберів — по-перше, її подру­га дуже любить ці квіти, по-друге, вони щось там означають (я навіть не можу запам’ятати усіх цих квіткових секретів!). Тим часом жінки, що продавали свій різнокольоровий ароматний товар, почали пропонувати юнакові різні варіанти — на його обличчі відбився справжнісінький відчай. Здавалося, він зараз просто вте­че звідси! Коли я втретє перечепився — уся моя увага була прикута до хлопця — бабуся незадоволено запитала, що заважає мені дивитися під ноги. Я вказав їй на юнака й стисло розповів про свої спостереження. «О, ну це легко виправити!» — посміхнулася бабуся, і змінила наш ісурс: до цього він був спрямований до гербе­рів, а тепер — просто до юнака.

— Доброго ранку, юначе. Мабуть, ця дівчина дуже дорога для вас? — почала бабуся розмову. Хочу зазначити, що вона настільки тепла й привітна людина, що люди ну просто не можуть не зреагувати на неї. Мало того, що її дуже люблять і поважають всі мої друзі, часом вона викликає у людей більше довіри, ніж най­ближчі. Іноді, зізнаюсь, я навіть ревную.

Тим часом юнак, почервонівши, почав розповідати. Виявляється, він нещо­давно познайомився з чудовою дівчиною. «Вона така скромна, ми тільки прияте­люємо, я боюсь якось її образити, просто хочу, щоб вона знала... Ну, вона така, така... Ну, вона дуже вихована, така незвичайна» — він просто танув від власної розповіді і постійно збивався. Моя бабуся розуміла його без слів — іноді мені зда­ється, що вона вміє читати думки.

— Нам потрібні троянди! — впевнено заявила бабуся. — Але в жодному разі не червоні, цього ще не вистачало. Нам потрібні білі і рожеві троянди, білих біль­ше, — обернулася вона до жінки-продавця, одночасно пояснюючи юнакові, що червоні троянди означають пристрасть і палке кохання, а от білі і рожеві — ніж­ність, приязнь, чистоту. — І не здумайте дарувати жовті, бо це символ ревнощів і скорої розлуки, — продовжувала вона.

На обличчі хлопця відобразилося невимовне полегшення. На його місці я б теж зрадів, якби мені допомогли у такій непростій справі. Він ставив ще багато питань про мову квітів, а бабуся прочитала таку неперевершену лекцію, що навіть покупці біля сусідніх яток заслухалися.

Поки тривала бесіда, у руках дівчини-продавця народився справжній витвір мистецтва: білі і рожеві невеличкі троянди розмістилися серед вишуканих акурат­них гілочок якоїсь рослинки — симетрично й одночасно так природно — трохи великого листя схожого на папороть по боках і ніжні тонкі білі й коралові стріч­ки, що дуже гармонійно поєднувалися з квітами... Усе це диво перейшло до рук юнака. З хвилину він не знав, що сказати від захвату.

—    Дуже, дуже вам дякую! Ви мене врятували! — звернувся він до моєї бабусі.

— Нема за що, — посміхнулася вона. — А хочете, я відкрию вам головний се­крет мови квітів? Мовою квітів можна сказати багато чого, але найголовніші сло­ва квіти ніколи не скажуть за вас, їх маєте сказати ви самі!

Здається, я вас розумію... — відповів юнак і, замріяний, пішов. А я відчув неймовірний приплив гордості за свою чудову бабусю!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 244 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz