ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Трагічність та драматизм чумацьких пісень

Із народних пісень ми можемо дізнатися про життя наших далеких предків. Але не тільки дізнатися, а й співпереживати, бо пісні сповнені драматизму, туги та журби або, навпаки, радості. Чумацькі пісні — особливий жанр суспільно- побутових пісень. Найчастіше вони дуже сумні та навіть трагічні. Зрештою, жит­тя чумаків було зовсім непростим. Тому й пісні, що увібрали епізоди чумацького життя, рідко бувають легкими та безтурботними.

Пісня «Ой у степу криниченька» оповідає про трагічну чумацьку долю. Почи­нається вона картиною спокійною та гармонійною:

Ой у степу криниченька,

З   неї вода протікає.

Гей, там чумак сиві воли пасе Та з криниці напуває.

Але воли чують дальню дорогу... Мотив дороги — чи не найпопулярніший об­раз чумацьких пісень, бо все життя чумаків було пов’язане з дорогою, точніше воно було дорогою, все життя було єдиною вічною мандрівкою, сповненою нео- чікуваних подій та небезпек.

У дорозі чумаки страждали не тільки від розлуки із рідними, на них чатували небезпеки: розбійники, хвороби, невдачі. Бувало навіть, що чумак не повертав­ся додому...

У пісні «Ой у полі криниченька» трагічна доля спіткала чумака:

Умер, умер чумаченько Та в неділеньку вранці.

Поховали того чумаченька У зеленому байраці.

Типовим для чумацьких пісень є трагізм та емоційне напруження, глибока туга та переживання, бо ці почуття були типовими для життя чумаків. Такий емо­ційний ефект досягається за рахунок фольклорних поетичних прийомів: напри­клад, у цій пісні згадується образ зозулі — поширений образ у народних піснях. Сталі мовні сполучення, використання сталих епітетів робить мову виразнішою, а ще ніби натякає, що сюжет у пісні — узагальнений, було таке неодноразово... Від цього пісня стає ще тужливішою.

Чумаки, що мандрували до Криму, бували й в інших краях. Саме вони роз­вивали економічні зв’язки, що тільки зароджувалися в ті далекі часи, вони були засобом зв’язку окремих сіл із зовнішнім світом. Треба було мати неабияку силу духу і мужність, аби обрати долю чумака. Важка доля цих людей назавжди зали­шається в пам’яті нащадків, відображена у народних чумацьких піснях.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 265 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz