ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Відображення автобіографічних мотивів у вірші Т. Шевченка «Мені тринадцятий минало»

I.      Автобіографічні мотиви у творчості Т. Шевченка. (Значна частина творів Шевченка побудована на власних враженнях поета. Гіркий досвід кріпацтва, спілкування з різними людьми, спостереження за суспільством та державними механізмами, заслання — усе це відобразилося у поезіях Кобзаря.)

II.     «Мені тринадцятий минало» — поетичний спогад поета про дитинство.

1.     Дитяче сприйняття світу. (Вірш «Мені тринадцятий минало» розповідає про дитячі враження поета, що тоді ще був кріпаком. Сонце, небо, приро­да навколо роблять малу дитину щасливою. Відкрита душа настільки спов­нена природною силою, ще не скривджена несправедливістю людей, ще не знайома з усіма жахіттями навколишнього світу. Саме тому малому лірич­ному героєві «приязно молилось», а світ здавався радісним та дружнім.)

2.     Конфлікт між жорстокою дійсністю та чистотою дитячих надій. (Дитяча наївність та життєрадісність гинуть під тягарем трагічної дійсності. Малий розуміє, що не має хати, ягнята, яких він пасе, не належать йому. Він не має дому, власного прихистку, відчуває себе у небезпеці, підвладний усім ударам долі. Тому рай мальовничого села починає здаватися підлітку пе- ютом. Образ дівчати говорить читачеві, що увага, тепло з боїсу інших лю­дей можуть робити дива — тоді увага з боїсу дівчини знов обернула пекло на рай. Але несправедливість світу виявилася сильнішою. Ліричний герой хотів би дожити вік у тім раю, щоб не знати усього бруду та жорстокості, не пізнати горе людей.)

III.     Висновки. (Поезія Тараса Шевченка завжди емоційно насичена. Часто Кобзар кладе в основу своїх творів біографічні мотиви, епізоди із власного життя. Про непросте дитинство Шевченка ми дізнаємось не тільки з книг, присвячених його біографії, а й із творів самого поета.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 175 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz