ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Тухольська громада - приклад злагоди та любові до свободи (за повістю І. Франка «Захар Беркут»)

У своєму творі Іван Франко оповідає про давні часи. Йде 1241 рік. Але кілька сторіч тому на Русі існували громади людей, що понад усе цінували волю та зла­году, вміли працювати та воювати пліч-о-пліч, разом ухвалювати рішення та бо­ронити власні інтереси. Саме такою є тухольска громада на чолі із Захаром Бер­кутом.

Захар Беркут — сивий старець, староста громади. Кожне слово, сказане ним, сповнене мудрості та життєвого досвіду. Мені подобаються його погляди на жит­тя. Захар Беркут каже, що доти життя людини має сенс, доки вона може допо­магати іншим. І навіть у свій вік, а за твором йому близько дев’яноста років, він допомагає своїм товаришам порадою, лікує їх, стоїть на чолі громадського суду.

Сцена громадського суду — одна з центральних у повісті. Перед читачем по­стає приклад справжньої демократії. На суд покликано боярина Тугара Вовка, який не тільки привласнив громадські ліси, що зроду годували тухольців, а й ви­рішив накласти мито на проїжджих, аби збагачуватись за рахунок простих людей. Тугар Вовк, за його власними словами, «плює на хлопський суд», але все ж не може опиратись рішенням, що ухвалюють люди. За його вчинки йому присудже­но покинути Тухольщину, і він змушений скоритися присудові. Так тухольці від­войовують власні права.

Цікавими образами повісті також є постать Максима, сина Захара Беркута, і постать Мирослави, дочки Тугара Вовка. Справжнє кохання об’єднує молодих. І сила цього кохання вища від усіх соціальних стереотипів. Хоча Тугар і згорду­вав Максимом, коли той просив руки Мирослави, але сама дівчина показала себе сильною людиною. Мирослава не дозволила б нікому розпоряджатися своєю до­лею. Не дозволила навіть батькові.

Під загрозою монгольської навали тухольці об’єднуються, щоб разом борони­ти свою землю. Хоча описані події й відбувалися багато років тому, мені здаєть­ся, що устрій тухольської громади може бути гарним прикладом і для сучасних людей, адже дуже часто в нашому суспільстві панує розбрат і байдужість до по­треб інших.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 320 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz