ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Заповіт» Т. Шевченка - палке звернення до нащадків

Українська література XIX сторіччя подарувала нам безліч надзвичайних тво­рів, що назавжди увійшли до скарбниці української культури. Творчість Тараса Шевченка — чи не найпомітніше явище за всю історію нашої літератури. Геніаль­ний письменник, він був і геніальним мислителем: його жага до свободи, щирі пе­реживання за долю своєї країни надзвичайно вплинули на свідомість нації, сфор­мували прагнення до свободи та незалежності, яку вдалося здобути майже півтори сотні років потому.

Свої життєві принципи та переконання, найбільші прагнення Шевченко ви­словив у поезії «Заповіт». Перші рядки цього твору відомі кожному від шкільних років:

Як умру, то поховайте Мене на могилі.

Серед степу широкого.

На Вкраїні милій.

Згадується в «Заповіті» і Дніпро, що став не тільки своєрідним символом України, а й одним із найчастіше згадуваних образів у творчості Шевченка. По­чинаючи від балади «Причинна», що починається безсмертними рядками «Реве та стогне Дніпр широкий...» й далі, протягом усього творчого шляху Шевченко пише про Дніпро й про природу України, не втомлюючись захоплюватись її красою.

У своєму заповіті поет утверджує той неспокій, що супроводжував його про­тягом усього життя: тільки коли всі вороги будуть переможені, коли в Україні за­панує щастя, душа його матиме спокій. Шевченко закликає українців до боротьби за волю, за право самостійно панувати на своїй землі, творити нову сім’ю — віль­ну і нову:

Поховайте та вставайте.

Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.

І   мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом.

Цікаво, що «Заповіт» був написаний 1845 року, приблизно за 15 років до смер­ті Шевченка. Виходить, свій заповіт Шевченко створив ще відносно молодим. Але творчі та людські переконання поета не змінилися: він залишався вірним своїм мріям протягом усього життя. Зараз «Заповіт» є однією з найвідоміших поезій Шевченка, його вивчають у школі, часто декламують на урочистих зборах, для читачів він є вічним гімном патріотизму та силі духу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 215 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz