ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Що таке щастя? (За твором Б. Лепкого «Цвіт щастя»)

Що таке щастя? Це вічне питання, на яке кожен шукає власної відповіді. Кож­на людина протягом життя намагається сформувати своє розуміння щастя — і до­сягти цього стану. Проте важко висловити, навіть приблизно, що ж таке щастя, що потрібно для нього...

Твір Б. Лепкого — красива історія про чисту і наївну дитячу душу. Дитина все допитувалася у матері, що ж таке щастя. Почувши, що щастя — це така квітка, яка росте далеко-далеко, ген за водою, маля без роздумів вирушило на пошуки щастя, щоб принести її собі та матері. Хлопчик захворів, але, на щастя, видужав. І навіть дорослим продовжив шукати власну квітку щастя.

Образ квітки-долі нагадав мені народні пісні та легенди. Щось невловимо фольклорне простежується у розповіді матері про чарівну квітку, яка росте ген за водою. Та сама чарівність, яка пронизує народну творчість, відчувається і в цьому образі. Мені сподобалось закінчення твору. Автор розповідає, що хлопчик дізна­вся від старого вчителя про всі квітки, дізнався, що не росте за ставом чарівний цвіт долі, але не покинув пошуків. Богдан Лепкий ніби хоче сказати читачеві, що його герой, хоча й пізнав життя, хоча й розуміє раціонально несправжність цьо­го образу, проте не втратив віри. Дитяча віра у казку, у цвіт щастя не полишила змужнілого, майже дорослого юнака. Я впевнений, що з роками кожен із нас має зберегти віру в дива — тільки тоді вони траплятимуться.

Поки що мені важко сказати, що таке щастя. Я відчуваю його зовсім неочі- кувано, воно приходить у звичайні моменти. Наприклад, коли ми усією родиною сідаємо за святковий стіл перед Новим роком, навколо запах хвої та мандаринів, я відчуваю щастя. Коли я довго працюю над якимось завданням, в мене не ви­ходить, але зрештою я досягаю успіху, відчуваю радість перемоги над собою, — я відчуваю щастя. Коли мої друзі кажуть, що довіряють мені, коли звертаються за порадою — я теж стаю щасливим. Напевно, щастя — це відчуття потрібності і розвитку. Коли ти рухаєшся вперед у цьому житті, а поряд із тобою близькі та друзі, — це щастя. Я думаю, що цвіт щастя існує, але росте не за далеким озером, а всередині нас. Вміння спілкуватися і робити інших щасливими, вміння жити в гармонії із собою — це той добрий ґрунт, на якому квітка щастя виростає якнай­краще.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 733 | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz