ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Притчі-поезії Ліни Костенко

Свого часу я дізнався на уроках літератури про жанр притчі. Відтоді притчі стали одним із найулюбленіших мок жанрів. Мені подобаються ці лаконічні тво­ри, насичені глибоким змістом, який заховано у підтекст. А ще притчі дуже різ­номанітні. Наприклад, давні буддистські притчі дуже відрізняються від кумедних притч про Ходжу Насреддіна. Я прочитав досить багато притч, а тепер зіткнувся з поезіями, які дуже нагадують мені цей жанр. Звісно, твори «Крила» і «Чайка на крижині» Ліни Костенко є насамперед віршами, але особисто я бачу в них ознаки притч. У цих текстах справжній зміст сховано за яскравою образністю, але цінні ці твори насамперед змістом, внутрішньою мудрістю.

Найбільше мені подобається вірш «Крила». Ліна Костенко використовує відо­му метафору «крилатості» людини, «окриленості» натхненням чи ідеєю, але реалі­зує цю метафору в тексті оригінально й цікаво. Людина живе на землі і не здатна до польоту в звичайному розумінні, «А крила має. А крила має!» — заперечує ав­торка. Душевний політ, знайомий кожному з нас, нічим не гірший за справжній політ. Він дарує ті самі враження, неповторне відчуття волі та духовної висоти.

Політ людини, на думку поета, викликаний різними речами, крила в кожного зроблені зі свого «матеріалу»:

У кого — з вірності у коханні.

У кого — з вічного поривання.

У кого — з щирості до роботи.

у кого — з щедрості на турботи.

У кого — з пісні, або з надії.

Або з поезії, або з мрії.

Певно, не одразу людина може збагнути, з чого ж зроблені її крила, але відчут­тя піднесення виникає в певній ситуації, з якоїсь окремої причини. Крила твор­чості, крила кохання, крила мрїї — усе це може підняти нас у повітря, тобто під­нести над буденністю, сірістю повсякдення.

Автор закінчує вірш такими словами:

Людина нібито не літає...

А крила має. А крила має!

Варто прислухатися до цього і не ламати власних крил песимізмом, нещиріс­тю чи байдужістю.

Вірш «Чайка на крижині» продовжує тему крил і польоту. Чайка пливе на кри­жині, її несе потоком весняної води. На питання людини, чи не боїться вона, що крижина розтане, пташка відповідає:

Дивна людино! Я ж маю крила.

Нащо крилатим ґрунт під ногами?

Коли я обговорював цей вірш з однокласниками, виявилось, що кожен має власну інтерпретацію фіналу. Тут я ще раз переконався, що поезії Ліни Костенко близькі до притч: зміст їх, основна мораль неочевидні і доступні для розуміння тільки за умови уважного читання та розмірковування. Особисто я так розумію цей фінал: людина мусить мати крила (яісусь найвищу духовну цінність), якщо в неї вони є — навіть тимчасова втрата «ґрунту під ногами» (тобто втрата чогось ма­теріального або стрімкі зміни в житті) не зламає її. Духовні цінності, крила надії допоможуть піднестися над проблемами.

Мені сподобалося читати поезїї (для себе я визначив ці твори як притчі-поезії) Ліїїи Костенко. Багатозначність символічних образів, краса образної мови роблять їх ціїса- вими для читачів. Я стільки разів перечитав ці вірші, що майже вивчив к напам’ять і часто повторюю про себе рядки «Людина нібито не літає... А крила має. А крила має!»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 199 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz