ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Бо жити спішити треба...» (Мої роздуми над творчістю В. Симоненка)

У мене ще й досі не вкладається в голові, чому на долю найталановитіших, найкращих людей випадають різні випробування, чому так часто їхнє життя ури­вається неочікувано і трагічно. Мені завжди подобались вірші Симоненка, але після того, як я уважно прочитав біографію поета, моє ставлення до нього й до його творчості остаточно сформувалось. Поетові довелося прожити дуже коротке, але дуже насичене життя. Передчасна смерть обірвала його. Мене дуже вразило все, що я дізнався про життєвий шлях Симоненка...

У контексті долі поета зовсім по-іншому стали сприйматися фрази «Жити спі­шити треба, кохати спішити треба, Еляди ж — не проспи!» Це рядки з його вірша «Ти знаєш, що ти людина?» Звісно, людині не дано знати свою долю заздалегідь, але оце «жити спішити треба» так страшно і дивно звучить, коли ми знаємо, як рано обірвалося життя В. Симоненка.

Усі вірші поета вирізняються любов’ю до життя та вірою в людину, постійним рухом, пориванням дізнаватися нове, розвиватися, горіти. У вірші «Еей, нові Ко­лумби й Магеллани!» поет ніби викладає своє бачення життя. Найбільшою цін­ністю — і найбільшою насолодою — для нього є пізнання нового, відкриття нових горизонтів. «Хто сказав, що все уже відкрито? Нащо ж ми народжені тоді?» — пи­тає поет. Виходить, сенс життя для ліричного героя — у відкритті нового.

Та сама любов до життя є й у інших творах. Поезія «Ти знаєш, що ти люди­на?» пронизана гуманістичним пафосом. Автор ніби каже читачеві, що народити­ся людиною і стати Людиною — не одне й те саме. Але вже від народження кожен унікальний, посмішка і мука кожного неповторні, неповторні і цілі кожного з нас.

Жоден вітер сонця не остудить.

Півень землю всю не розгребе!

Україно! Доки жити буду.

Доти відкриватиму тебе.

Мріяти й шукати, доки жити.

Шкварити байдужість на вогні!..

А якщо відкрию вже відкрите.

Друзі! Ви підкажете мені...

Мова творів Симоненка жива та образна. За словами ніби вгадується голос ав­тора — емоційний, красивий, чистий...

Якщо уважно читати поезії Симоненка, то відчуваєш, що ж було для поета головними цінностями в житті. Батьківщина, рід, зв’язок із родиною і, звісно, саме життя — осмислене, насичене, сповнене емоцій та подій. Твори Симонен- ка не тільки вчать нас уважніше ставитися до себе та своїх життєвих принципів, а й сповнюють енергією, бажанням творити і відкривати нове, спонукають спі­шити жити!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 196 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz