ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Порівняльна характеристика братів Остапа і Андрія

I.      Подарунок від матері. («Осавули привезли синам Тараса благословення від старої матері і кожному по кипарисовому образку з Межигірського київського монастиря. Що пророкує і каже це благословення?..» Кожен із синів замис­лився. Про що? Вони були такі різні...)

II.      З однієї родини, завжди разом, а такі не схожі.

1.     Остап і Андрій у родинному гнізді. (Обидва збентежені прийомом батька. Мати дивилася зі сльозами на очах. Які вони дорослі!)

2.     Роки, що минули у бурсі. (Як навчався Остап? Неохоче, тікав, закопував неодноразово буквар, доки батько не попередив, що не бачити йому Січі, якщо не вгамується і не почне вчитися. Гарний товариш.

Андрій навчався охоче, легко. Був ватажком небезпечних дій бурсаків, але завжди йому щастило уникнути покарання. Був зухвалим, майже нахаб­ним — сподобалася панночка — вночі заліз у спальню.)

3.     Життя братів серед козаків на Січі. (Не дав Тарас насолодитися домівкою, всупереч проханню старої повіз синів на Січ наступного дня. Майже одра­зу Остапа і Андрія стали поважати як сміливих, безстрашних козаків. Влуч­но стріляли, перепливали Дніпро проти течії.)

4.     Випробування у першій сутичці з ляхами. (Обидва у битві виявили здібнос­ті справжніх вояків. «Остапу, здавалося, на роду був написаний битвений шлях», він мав силу лева; був спокійним, холоднокровним, його навіть ви­беруть курінним отаманом замість вбитого Бородатого. Андрій був запаль­ним і міг у запалі вчинити неймовірне.)

5.     Останні хвилини життя обох братів. (Прийшла татарка від панночки, і це вирішило долю Андрія. «Ти моя вітчизна...» — казав їй Андрій. Зустріч із батьком у лісі. Остапа полонили перед очима батька. Як він не намагався скинути з себе ляхів, але їх наскочило занадто багато. На його страті був Тарас, який бачив, що син зносить тортури, наче велетень.)

III.     Що напророкував кипарисовий образок... (Одному кипарисовий образок не допоміг: власні почуття перемогли, бажання кохати затьмарило розум. Іншо­му — допоміг перемогти неймовірний біль перед смертю. Гоголь співчував і Андрію, і Остапу. Читачу прикро, що Андрій став зрадником. Остап і в остан­ню мить свого життя не втрачає людської гідності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz