ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Коли батько вирішує долю свого сина

Неважко зрозуміти, яких почуттів зазнав молодий козак Остап Бульба, коли побачив на землі мертвого молодшого брата Андрія. Над тілом стояв батько з опу­щеним мушкетом у руці. Старий Тарас дивився на бездиханне тіло сина, який і мертвий був прекрасний. «Мужнє лице його, ще недавно повне сили і непере­можного для жіночого серця чару, і тепер виявляло чудову красу; чорні брови, як жалобний оксамит, відтінювали його зблідлі риси». Остапа вразив погляд батька. Той дивився на Андрія, і в очах отамана була скорбота і водночас мужня суво­рість: було зрозуміло, що Тарас інакше вчинити не міг.

«Батьку, що ви наробили? Це ви вбили його?» — запитав Остап. Тарас мовч­ки кивнув. Власне, і без цього Остап зрозумів би, що батько виніс вирок Андрію, і вирок цей був справедливий. У той час, коли козаки на чолі з Тарасом Буль­бою вели запеклий бій із шляхтичами, Андрій домагався прихильності полячки- красуні. На догоду їй у критичний для ворога час козак приніс продовольство, а потім очолив загін польських вояків і став до бою зі своїми. Цей бій відбувся пе­ред очима Тараса, і він дав наказ козакам заманити Андрія у ліс. Там, у лісі, бать­ко і вчинив суд. «Отак продати? Продати віру, продати своїх?..» Ще довго звучали в голові Тараса ці слова. Але не було часу віддаватися гірким міркуванням. Отя­мившись, поляки почали тіснити козаків, зав’язався кривавий бій, який трагічно закінчився для Остапа: перед очима Тараса його взяли у полон...

Є в світовій літературі твори, у яких йдеться про те, що батько вирішує долю сина: жити йому чи не жити. Таким батьком став і старий пікт з балади Р. Стівен- сона «Вересовий трунок». Батько й син були останніми броварами, які знали тай­ну приготування вересового напою, що «за мед солодший, міцніший, аніж вино». Батько і син стали бранцями шотландського короля. Той обіцяв їм життя в обмін на таємницю виготовлення вересового напою. Король цей був ворогом піктів, і тому старий бровар не міг задовольнити прохання володаря, він знав, що на них із сином чекає смерть. Водночас батько розумів ще й те, що юний син міг вида­ти таємницю, рятуючи своє життя. Старий бровар удає, що він готовий розкрити секрет, але спочатку просить, щоб люди короля зв’язали сина і кинули «у кипучі нурти» з кручі. Коли син гине, старий бровар теж приймає смерть, так і не видав­ши таємницю приготування вересового напою.

у творах М. В. Гоголя і Р. Стівенсона описано події, які відбувалися у різних країнах, і старий пікт, і Тарас Бульба відстоювали різні інтереси. У них були різ­ні нагоди лишити синів життя. Але їхні дії були зумовлені дотриманням вірнос­ті своєму народові, обов’язку, непримиренністю до зради, непокірливістю перед ворогами.

Якщо Андрій вже скоїв зраду, то старий пікт попередив її, вирішивши позба­вити життя свого сина.

Здавалося б, і той, і другий батьки виявили жорстокість, але ми співчуваємо їм, не засуджуємо цих людей. Ми схиляємо голови перед їхньою мужністю.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 234 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz