ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Якби я був художником

Якщо б я був художником і задумав написати цикл картин про героїчне життя Тараса Бульби, які б сюжети я обрав? Я б намалював, як він виховує свого сина Остапа після чергової втечі з бурси; купівлю букваря, який Остап неодмінно за­риє у землю. Я показав би Тараса в широкому українському степу. Ось повільно їде він на коні серед високих трав, пахучих квітів, милуючись красою навколиш­нього світу. В той час на його обличчі можна прочитати напружені думки про ді­тей, про покинуту жінку, про майбутню битву з ляхами. Але у виборі сюжетів для картин я б зупинився ось на чому.

У подробицях показав би побут цієї людини, що послужило б чудовою харак­теристикою Тараса Бульби.

Ось ми в Тарасовій світлиці. На стінах — шаблі, нагайки, сітки для птахів, не­води і рушниці, хитро оброблений ріг для пороху, золота вуздечка на коня і пуги зі срібними бляхами. Про що розповідають ці речі? Про те, що, по-перше, Тарас Бульба добре знався на військовій справі, — тут для нього немає дрібниць; по- друге, сітки для птахів, неводи свідчать про те, що Тарас також добре знається на природі — він і рибу полюбляє ловити, і на птахів полювати. Це була людина різнобічна. І якщо він готувався до битви, то він знав, що захищатиме від ворога кожну малу річку, широкий степ, птахів...

Тарас Бульба — людина щира. І цій темі я присвятив би другу свою картину. Я б намалював Тараса перед битвою, в колі його бойових соратників. Ось він про­мовляє промову, в якій він каже слова, що йдуть безпосередньо від серця: «...Нічо­го святішого й нема від товариства! Батько любить свою дитину, мати любить свою дитину. Але поріднитися душею, а не по крові може тільки людина... так любити, як козацька душа... всім, що дав тобі Бог і що тільки є в тобі... Ні, так любити ніхто не зможе!..» В цю мить обличчя Тараса було натхненним, видно, що це справжній па­тріот, що за кожним його словом — справжній чоловічий вчинок. І наступні трагічні події доводять справедливість моїх слів. Коли молодший син Тараса Андрій зраджує і товаришів, і батьків, і Вітчизну, Тарас виносить йому страшний вирок. Він стріляє у зрадника. Коли козацтво очолюють такі незвичайні люди, як Тарас Бульба, розу­мієш: рідній землі не загрожує неволя, будь-який завойовник дістане гідну відповідь.

Звісно, одну зі своїх уявних картин я б присвятив героїчній загибелі самого Тараса Бульби. Ось як про це розповідає М. В. Гоголь: «Недалеко стояло голе де­рево, що грім розбив йому верхів’я. Припнули Тараса залізними ланцюгами до стовбура, цвяхом прибили йому руки і, піднявши його вище, щоб звідусіль видно було козака, почали розкладати під деревом вогонь...» Здавалося, смерть ось-ось зупинить серце героя. Але і в ці останні миті життя Тарас не зосереджувався на своїх муках: «...не про вогонь він думав... Дивився він... в той бік, де відстрілюва­лися козаки... Радістю засяяли йому очі. Він побачив чотири човни, що кормою виглядали з-за кущів...» Радів він, знаючи, що козакам вдалося уникнути погоні.

На жаль, я не художник. Але М. В. Гоголь змусив мене намалювати в моїй уяві героїчні картини минулого мого народу. Я бачу небо, яке колись бачив Та­рас Бульба, так само, як і тоді, велично несе свої води Дніпро; шелестять на його берегах верби; так само розстилається степ, по якому він із синами їхав на Січ. І якщо мені колись доведеться самому захищати свою батьківщину, я згадаю Та­раса Бульбу і не осоромлю гідності і честі українського козацтва.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 236 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz