ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Як я потрапив до Ліліпутії (за романом Дж. Свіфта «Мандри Лемюеля Гуллівера»)

Того дня, як завжди після школи, я сидів за комп’ютером. Гуляти не хотіло­ся, небо було суцільно затягнуте хмарами, зривалися сніжинки, минулої ночі була хуртовина і снігу намело стільки, що техніка не могла з ним впоратися — додому зі школи довелося йти пішки.

у передпокої задзвонив телефон. Я кинувся до апарату, моя нога зачепилася за рюкзак, який я недбало кинув бітя письмового столу, прийшовши зі школи, і я гепнувся на підлогу. Мені здалося, що я на якусь мить знепритомнів. Раптом я почув голоси. Розплющивши очі, я побачив поряд із собою юрбу маленьких чоло­вічків, схожих на гномів. До мене одразу ж посипалися питання: «Чого розлігся?», «Хто ти такий?», «Як ти опинився тут?», «Ти ледве не розвалив наші будинки!», «Чи знаєш, що одна нога твоя лежить на одній вулиці, а друга — на сусідній?»

Я, нічого не розуміючи, витріщився на незвичайних чоловічків. Чомусь прига­дався Гуллівер. Виходить, що я не вдома, а в країні Ліітіпутії? Нісенітниця!

З  великою обережністю я підвівся. Виявилось, що можна було сісти. З метр від мене був міський майдан. Коли я сів, чоловічки шарахнулися в боки, а потім з юрби городян віддітився чоловік з бородою і наблизився до мене. Він сказав:

— Я мер цього міста. У мене два імені, але вони позначені одним словом. У моєму паспорті записано: Акіта-Аліка, що означає «орел», але якщо читати злі­ва направо — Акіта, якщо справа наліво — Аліка.

—    А коли ваше ім’я вимовляють зліва направо?

—    По непарних числах.

—    Виходить, сьогодні ви — Аліка, а у мене одно ім’я — Лев.

— За нашими правилами завтра ти будеш Вел. У нашій країні кожен має по­двійне ім’я. Мій помічник сьогодні — Акутіон, що означає «гострий», завтра він буде — Ноітука; мій другий помічник Гілар-Раліг, тобто «радісний».

—    Ім’я, що читається в інший бік, не має розшифровки?

— Воно має протилежне значення. Все залежить від того, як виконувати свої обов’язки. Коли мій перший помічник помиляється, то він вже не «гострий», а «тупий», другий — не «радісний», а «сумний». Зрозуміло? Але мене це не стосу­ється: я завжди на висоті становища.

— Власне, чого це я дивуюся? Я ж читав про вас. Щоб обійняти вищу посаду, наприклад, треба якомога більше разів підстрибнути на канаті і, якщо не вб’єшся або не покалічишся, — отримаєш, що бажаєш. А ще ви й досі не вирішили, з яко­го кінця розбивати яйця — з гострого чи тупого.

—    Це питання найближчим часом вирішуватиметься на референдумі.

—    А ще у вас діти усього двічі на рік мають право спілкуватися з батьками.

я знаю, що ваші громадяни, які дотримуються законів своєї країни протягом семи місяців, одержують право на деякі привілеї. З державних коштів таким законо­слухняним людям виплачується грошова премія.

—  Ми дбаємо про наших сумлінних громадян. А ти багацько про нас знаєш! А ми про тебе — нічого. Може, розповіси?

—    Залюбки. Я навчаюсь у сьомому класі. Повторюю, що звуть мене Лев.

—  Та що ж я не знаю твого ім’я? — почув я зненацька голос матері. — Чому ти ле­жиш на килимі? І звідки в тебе така гуля на лобі? Знов із Вадимом Терьохіним бився?

Я розплющив очі і побачив маму, що схилилася наді мною. Ліліпутів не було і на згадку. Я був у своїй кімнаті. Я помацав свого лоба. Дійсно, велика гуля та й болить. Ну, просто, як у Шурика з мого улюбленого фільму «Іван Васильович змінює професію».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 209 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz